Izlaist līdz saturam

Pērs A. Grunnans “Mīlestība, Patiesība un Žēlastība”.

by uz augusts 4, 2012

Luterisma mantojuma fonda” publicētā zviedru teologa un mācītāja Pēra Andersa Grunnana grāmata “Mīlestība, Patiesība un Žēlastība” ir viens no nedaudzajiem latviešu valodā pieejamajiem kristīgajiem katehismiem. Pateicoties tās popularitātei, grāmata piedzīvojusi jau vairākus izdevumus. Pats autors, ievadā uzrunājot lasītājus, raksta:

“Dievs joprojām mūs mīl vairāk, nekā spējam iedomāties. Dieva patiesība, kas atklāta Bībelē, aizvien ir tā pati, un Viņa žēlastības līdzekļi mums vēl joprojām palīdz pastāvēt garīgajā cīņā. […] Jūs esat daļa no Dieva plāna. Dievs jūs ir radījis ar noteiktu mērķi, un arī attiecībā uz jūsu dzīvi Viņam ir Savs nodoms. Kā cilvēciskām būtnēm Dievs jums ir piešķīris vērtību, un tā nevar tikt atņemta. Mēs dzīvojam laikā, kurā cilvēki domā savādāk. Šodien cilvēki vēlas uzzināt, vai kādam viņu pietrūks, ja pēkšņi viņu vairs nebūs; vai Dievs pārstās viņus mīlēt, ja tie pieļaus kļūdas; vai vispār ir cerības uz nākotni. Atbildes uz šiem jautājumiem atrodamas Bībelē. Dievs pazīst tevi un zina tavas domas labāk nekā tu pats. Kā gan Viņš spētu tevi aizmirst! Kristībā tu kļuvi par Viņa bērnu. Šis Tēvs nekad neaizmirst Savus bērnus. Kad tu saliec rokas lūgšanā un lūdz Dievu Jēzus vārdā, tu neesi viens. Viņš tev ir līdzās.”

Dieva vēstījumu cilvēkiem, kā tas kodolīgi apkopots Katehismā, iespējams iepazīt arī Dr. Roberta Kolba grāmatā “Katehisma mācīšana Dieva bērniem“.

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: