Izlaist līdz saturam

Cita irāņu revolūcija.

by uz Septembris 28, 2012

Pirms dažām dienām aplūkojām, kādas ir demogrāfiskās tendences Eiropā. Paldies brāļiem par saturīgiem komentāriem!

Kamēr demogrāfijas izmaiņas liek aizdomāties, kāda būs Eiropa (un, protams, arī Latvija) pēc trīsdesmit un četrdesmit gadiem, paralēli tieši Eiropā notiek garīgā atmoda, kuras žurnālisti Dr. Uwe Siemon-Netto un Matthias Pankau apraksta kā „citu irāņu revolūciju”.

Austrumvācija ir viena no bezdievīgākajām Eiropas daļām. Saskaņā ar Čikāgas Universitātes pētījumiem, tikai 13% no Austrumvācijas iedzīvotājiem tic Dieva esamībai. Tomēr tieši šo bezdievīgo reģionu Dievs izraudzījies savam neparastajam darbam.

Kas tad tāds notiek? Visā Vācijā, bet jo īpaši Austrumvācijā pēdējos gados daudzi jo daudzi imigranti no Irānas konvertējas kristietībā. Ir draudzes, kurās pēdējo pārdesmit gadu laikā par Dieva bērniem Kristībā darīti daudzi simti, vietām pat tūkstoši irāņu imigrantu.

No Irānas 79 miljoniem iedzīvotāju, apmēram 17 miljoni regulāri sekojot kristīgajām radio, vai TV pārraidēm. Šobrīd daudzviet pasaulē cilvēki, kas dzīvo islāma kultūrā, ziņo par Jēzus vīzijām. Viņš atklājās tiem sapnī, turklāt atklājas pavisam konkrēti. Nevis kā Isa (Jēzus vārds Korānā), bet gan kā Jēzus no Nācaretes, Dieva Dēls un Pestītājs. Atklājot Sevi, Jēzus dod norādījumus uzmeklēt konkrētus mācītājus, konkrētas baznīcas, vai mājas draudzes, lai tur šie cilvēki uzzinātu Labo Vēsti. Tā nav kāda Svētā Gara apkārt-lidināšanās, šie cilvēki tiek vadīti uz draudzēm, kurās viņi saņem skaidru Evaņģēlija vēsti un tiek rūpīgi apmācīti kristīgās ticības pamatjautājumos. Dievs darbojās caur Vārdu.

Varētu jautāt, kādēļ no islāmā kultūras pārstāvju kopienas Vācijā tieši irāņi tik lielā skaitā konvertējās kristietībā? Aptaujāto Vācijas mācītāju atbilde – dēļ viņu augstās izglītības. Irāna kā valsts pašlaik pieredzot lielu „smadzeņu” noplūdi tieši saistībā ar tās radikālo reliģisko nostāju. Lielākā daļa no šiem irāņu konvertītiem esot inteliģences pārstāvji – biznesmeņi, ārsti, zinātnieki, inženieri, juristi, ekonomisti, skolotāji, utt.

Paralēli, protams, notiek arī eiropieši pievēršanās islāmam. Biežākie iemesli ir laulības, kad sievas pieņem vīru reliģisko pārliecību, kā arī biznesa sakaru dibināšana ar islāma kultūras valstīm, kad konvertācija islāmā nozīmē veiksmīgākus darījumus. No otras puses, daudziem irāņiem, kuri pieņem kristietību, tā ir izvēle, kas saistīta pat ar nāves briesmām, ar attiecību ar ģimeni un tuviniekiem saraušanu, jo pēc islāma likumiem, atkrišana no ticības sodāma ar nāvi.

Konvertīti, kas par par Evaņģēliju gatavi maksāt tik augstu cenu, šādi apraksta savu motivāciju: „Islāms ir kā rāpšanās par virvju kāpnēm, pa kurām cilvēki mēģina sasniegt Dievu. Viņi pakāpjas pāris pakāpienus, bet ar katru grēku atkal krīt lejā un ir spiesti visu sākt no gala. Kristiešiem, savukārt, nekādas trepes nav vajadzīgas, jo Jēzus ir nonācis uz zemes, – pie mums. Kristiešiem ir pestīšana. Muslimiem nav.” „Kristiešu draudzē es pirmo reizi dzirdēju, ka Dievs ir mīlošs Tēvs, kurš vēlās personīgas attiecības ar katru cilvēku.”

Rakstu „The Other Iranian Revolution” lasīt šeit.

Lekcijā par kristīgās ticības izaicinājumiem Eiropā (Seintlūisā, 2012. gada maijā) Dr. Uwe Siemon-Netto dalījās savos vērojumos par tendencēm Eiropā, īpaši Vācijā un Francijā. Viņa secinājumi bija, ka šajās valstīs kristīgajai ticībai arvien biežāk jāsaskaras ar naidīgu attieksmi tieši akadēmiskajā vidē. No otras puses, šajā valstīs ir strauji augošas imigrantu kopienas, gan no Āfrikas, gan no islāma kultūrām, kuras Kristus Evaņģēliju uztver kā lielāko dārgumu un ir ļoti, ļoti aktīvas misijā. Dr. Siemon-Netto ieteica, ja esat Parīzē, izmantojiet taksometra pakalpojumus, un gandrīz droši, ka viens no diviem šoferiem sāks runāt par Jēzu.

Dievam netrūkst padoma, kā uzturēt savu Baznīcu. Ja aicinātie viesi nevēlas nāk uz mielastu, vieta tukša nepaliks. Eiropa mainās, bet Kristus Baznīca pastāvēs un augs un „elles vārtiem to nebūs uzvarēt”. (Mt 16:18)

Dr. Uwe Siemon-Netto blogs.

2 komentāri
 1. anonīms permalink

  Kādreiz Dievs pieļāva vikingu uzbrukumus Eiropai un tas beidzās ar vikingu tapšanu par kristiešiem…
  Tas ir super, ka persieši (irāņi) konvertējas kristietībā.
  ŠĪ senā godājamā tauta ir pelnījusi ko labāku par viltuspravieša Muhameda kultu.
  Lai Kungs Kristus svētī un palīdz irāņu kristiešiem.

 2. Voldemārs permalink

  “izmantojiet taksometra pakalpojumus, un gandrīz droši, ka viens no diviem šoferiem sāks runāt par Jēzu.”
  Misijas paradigma Latvijai ;)

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: