Izlaist līdz saturam

Reliģija un seksualitāte.

by uz oktobris 30, 2012

Tā autors piesaka savu uzstāšanos. Patiesībā runa iet par reliģijas ietekmi uz dzimstību. Pirms kāda brīža publicējām nelielu rakstu par demogrāfijas tendencēm Eiropā. Šis video piedāvā nedaudz savādāku perspektīvi uz demogrāfijas tendencēm pasaulē.

Daži fakti: 1960. gadā pasaulē bija apmēram 3 miljardi iedzīvotāju. Šobrīd apmēram 7 miljardi. 1940. gadā pasaulē bija apmēram 1 miljards bērnu, šodien – apmēram 2 miljardi. Kādas ir nākotnes tendences?

Pētījuma autors norāda un saistību starp ienākumu līmeni dažādās kultūrās un starp bērnu skaitu. 1960. gadā augsti ienākumi bija galvenokārt tikai valstīs, kurās dominēja kristietība. Bērnu skaits vidēji starp diviem un četriem. Valstīs ar kristiešu kultūru, bet zemākiem ieņēmumiem, bērnu skaits bija no pieciem līdz astoņiem.

Laika posmā līdz 2010. gadam situācija dramatiski mainās. 2000. gadā apmēram 50% cilvēku dzīvoja valstīs, kuras ir vidēji 2 bērni ģimenē. 2010. gadā jau gandrīz 80% cilvēku dzīvoja valstīs, kurās ir vidēji divi bērni ģimenē. Turklāt šis tendences nav tieši saistītas ar ienākumu līmeni. Kā autors jokoja: “Nav nemaz jābūt bagātiem, lai varētu atļauties maz bērnu.”

Pētījuma autora secinājums … ka iedzīvotāju pieaugums pasaulē šodien ir nostabilizējies. Pašlaik vēl ir mazāk cilvēku vecumā virs 65 gadiem, jo kad viņi dzima, cilvēku vēl nebija tik daudz. Kad nākošās paaudzes novecojot aizpildīs šo „robu”, tad varētu prognozēt, ka iedzīvotāju skaits pasaulē nostabilizēsies 10 miljardu robežās.

Reliģija un seksualitāte? Kā ar to? Autors uzskata, ka pasaules mērogā reliģiskā piederība nav noteicošais faktors dzimstības līmeņa noteikšanā. Neviena reliģija „ne-ap-dzims” citas, tādējādi kļūstot par dominējošo, ja tā var teikt, dabiski vairojoties.

Ko lai saka, žēlastības laiks vēl nav beidzies, misijas lauks ir jo plašs. Paldies par tam Kungam!

Ko Tu darīsi lietas labā? :)

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: