Izlaist līdz saturam

Kur ir problēma bērnu audzināšanā?

by uz janvāris 9, 2013

Bērni Svētība un Pienākums.Pāris principu, kurus vajadzētu paturēt prātā un laiku pa laikam no jauna pārdomāt.

Vecāku piemērs.

“Bērni var negribēt mācīties, kad mums ir laiks viņus mācīt, taču viņi ir nepārspējami mūs atdarinot. Tajā viņi mūs nepievils. Uzvedības modeli kādu viņi ikdienā redzēs mūsu privātajā, reliģiskajā, profesionālajā un sabiedriskajā dzīvē, viņi visticamāk pārmantos un nodos tālāk saviem bērniem.”

“Ja kāds patiešām piedzīvojam grūtības bērnu audzināšanas jomā, tad bieži vien savā dziļākajā būtībā tās nav problēmas ar bērniem, bet gan problēmas ar vecākiem.”

Vecākiem jāsaprot audzināšanas mērķis. 

“Nepietiek tikai ar dedzīgu vēlēšanos dot bērniem pašu labāko, audzināt viņus pēc labākās sirdsapziņas un vēlēties pašaizliedzīgi atdod sevi visu. Tā ir brīnišķīga un cildināma motivācija un rīcība, taču vēl pirms ķerties pie lietas nepieciešams skaidri izprast, kāds ir mūsu kā vecāku uzdevums. Neviens nevar uzbūvēt namu tikai ar dedzību vien, nezinot kādam šim namam gala rezultātā jāizskatās. Dr. Mārtiņa Lutera vārdiem to izsakot: „Labiem nodomiem nav nekādas vērtības; vispirms mums vajadzīgs Dieva Vārds, lai mēs būtu droši, ka tas, ko darām ir labs, lai to darītu.””

„Tā katrs labs koks nes labus augļus, bet nelabs koks nevar nest labus augļus. Labs koks nevar nest nelabus augļus, un nelāga koks nevar nest labus augļus.” (Mt 7:17-18) Mūsu kā vecāku uzdevums nav audzināt augļus, mūsu uzdevums ir audzināt kokus, turklāt – labus kokus. Tas nozīmē, ka šī grāmata nebūs par to kā panākt, lai bērni labi uzvestos, bet par to, kādi mums viņi jāaudzina, lai izauguši viņi līdz pat vecumam nenovērstos no ceļa, kuru viņiem mācījām (Spam 22:6). Atcerēsimies, ka mēs neaudzinām bērnus, mēs audzinām nākamos pieaugušos. Ja būsim veiksmīgi šajā uzdevumā, tad arī labie augļi neizpaliks.”

Vecākiem jāsaprot, ko viņi audzina, pavisam konkrētos terminos.

Mēs audzinām bērnus, kuri būt nākamie [a] laulātie, vīrs, vai sieva, kuri būs nākamie [b] vecāki, tēvs, vai māte, kuri būt nākamie [c] sabiedrības locekļi, lai kādu amatu viņi izvēlētos. Pats svarīgākais, mēs audzinām [d] Dieva bērnus un Debesu valstības mantiniekus. Ja šīs vadlīnijas paturēsim prātā, centīsimies pie tām pieturēties, audzinot mūsu bērnus, tie būs lieli soļi pareizajā virzienā.

Visu grāmatas “Bērni: Svētība un Pienākums” ievadu lasiet šeit.

Atstāt komentāru

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: