Izlaist līdz saturam
Tags

Par Bībeli un citām lietām pirms 90 gadiem

by uz marts 9, 2013

Bībele(Voldemārs Lauciņš)

Atšķirot 1923.gada avīzes „Svētdienas Rīts” 17.jūnija (Nr. 25) 5.lappusi mani piesaistīja kāds īss rakstiņš. Tā kā tas rakstīts pirms vairāk kā 90 gadiem, tad kādas argumentācijas nianses vairs tikai ar grūtībām varēsim lietot šodienas sarunā. Tomēr, savā ticības vienkāršībā un skaidrībā mani rakstītais uzrunāja. Tāpēc piedāvāju šo nelielo rakstu darbu arī šodienas lasītāja uzmanībai. Diemžēl autors norādīts vien ar īsu „Ltr.”, ļaujot vien minēt patieso sarakstītāju.

“Paņem 66 labākās medicīniskās grāmatas, kuras pēdējos 1600 gados sarakstītas no slavenākiem medicīnas profesoriem un ārstiem, saliec viņas vienā sējumā un palūko ar tām kādu slimību dziedināt. Man šķiet, tas neizdosies. Šīs grāmatas, viena otru apkarodamas, runās viena otrai pretī.

Palūko Bībeli, viņa sastāv no 66 grāmatām, sarakstītām apm. 1600 gadu laikā no kādiem 40 autoriem ar dažādu izglītību un dažādiem uzskatiem. Vai nav šīs grāmatas vienība apbrīnojama? Vai tu esi jau kādreiz cilvēku redzējis, kurš būtu sacījis: „Es biju noklīdis, pagrimis, cilvēku sabiedrībai par kaunu. Bet no tā laika, kad es iesāku studēt matemātiku, botāniku, filozofiju, es esmu izglābts”?

Nedomāju vis, ka tu tādu kur sastaptu. Bet atradīsim simtiem tādus, kuri ir glābti caur Bībeli. Šī brīnišķīgā grāmata, pret kuru neskaitāmi kritiķu un zaimotāju āmuri pacēlušies un kaluši, bet tad nodiluši un sadrupuši. Viņa stāv arvien un daudziem ir par pestīšanu.”

Dievam vien lai ir gods!

One Comment
  1. Please do not send to my mail these materials.

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: