Izlaist līdz saturam

„Dzīvosim labajos darbos” [b]

by uz aprīlis 14, 2013

Bērni Svētība un Pienākums.Šeit jūsu uzmanībai daži citāti no grāmatas “Bērni: Svētība un Pienākums” nodaļas “Dzīvosim labajos darbos”.

“Dievs dod mums vadlīnijas kā Viņa iedibinātā kārtība darbojās un ko mums vajadzētu un ko nevajadzētu darīt, taču kā tieši vienu vai otru lietu darīt, tas tiek atstāts mūsu ziņā.
Piemēram, Dievs nosaka, ka mums būs rūpēties par savu laulāto draugu, taču kā tieši to darīt, kas tieši konkrētajam laulātajam draugam vajadzīgs, tas paliek mūsu pašu ziņā. Šeit runājam par bērnu audzināšanu. Dievs ir uzdevis mums audzināt mūsu bērnus, Viņš arī ir atklājis, kādam būtu jābūt šim audzināšanas rezultātam, izpratnei par viņa aicinājumiem, uzdevumiem un gatavībai tos veikt. Runājot par Dieva pedagoģiju, aplūkojām kā Dievs audzina savus bērnus, bet to, kā tieši mums katram jāaudzina savējais, tas paliek mūsu ziņā. Nav divu vienādu bērnu, nav divu vienādu situāciju, nav iespējams dod universālu un tajā pašā laikā pavisam konkrētu padomu.”

– – – – –

“Nedz mēs paši, nedz tuvākie, kuriem kalpojam, nav brīvi no grēka. Tā rezultātā, protams, mums jārēķinās, ka mūsu kalpošana mūsu aicinājumā var nebūt ne viegla, ne patīkama. Ja audzinām bērnus, tad viņi to nemaz nevēlās. Pat tad, kad zinām, kā mums būtu pret bērniem jāizturas, to vieglāk ir zināt, nevis darīt. Tas neizbēgami rada kļūdas un neizdarības. Tad svarīgi ir nepielūgt savas kļūdas, necensties tās rādīt kā vienīgo pareizo risinājumu, bet gan atzīt savu kļūdīšanos un darīt visu, lai to labotu.”

– – – – –

“Ir nepareizi saprast aicinājumu pārāk šauri, to ierobežot tikai ar mūsu darbu. Ja daru šo vai to darbu, tas ir mans aicinājums, viss pārējais vairs nav. Aicinājums ir nevis tikai konkrēta profesija, vai ieņemamais amats, bet gan mūsu līdzatbildība par visu šībrīža situāciju sabiedrībā. Ja apzināmies, ka esam Dieva maskas un darbabiedri, tad mūsu aicinājums ir – rūpēties par tuvāko visplašākajā nozīmē visās viņa vajadzībās. Tas mūsu darbošanās iespējas paplašina līdz bezgalībai. Kā tu vari teikt, ka tu visu esi izdarījis savā aicinājumā; kā ar palīdzību sociāli maznodrošinātajiem, kā ar rūpēm par ekoloģiju, kā ar nejēdzīgiem lēmumiem valsts pārvaldē, utt.? Pat ja mums būtu 5 galvas, 10 rokas un 48 stundas diennaktī, mēs nespētu izdarīt visu, kas vajadzīgs. Kā radības pārvaldniekiem, tieši tā mums arī jālūkojas uz savu aicinājumu. Katram jāmeklē kā viņam Dieva dotos talantus izmantot citu labā.”

– – – – –

“Lai izvērtētu savu darbu, varam jautāt, kā ar to palīdzam saviem tuvākajiem, kā tas palīdz Dieva labajiem nodomiem pret cilvēkiem? Vai to darot neizniekojam savus talantus, vai to darot dodam godu Dievam, vai tikai izniekojam mums atvēlēto laiku? Varētu teikt, ka katrs darbs, kas nav sabiedrībai kaitīgs un būtībā negodīgs, ir labs.

Bet ko, ja nu mans darbs neatbilst šādam aprakstam? Ja tas nedz dod labumu tuvākajiem, nedz dod godu Dievam?

Nav viennozīmīgas atbildes, jo nav divu vienādu situāciju. Ja darbs ir tikai tuvākajiem par postu, tad labāk agrāk, nekā vēlāk vajadzētu no tā atteikties. Ja darba darītājs nedzīvo viens, bet ir savas ģimenes apgādnieks, viņam jārēķinās ar savu atbildību pret sev uzticētajiem, pirms pieņemt lēmumu par darba maiņu. No otras puses, arī darot brīnišķīgu un sabiedrībai noderīgu darbu, nevajag iekrist kārdinājumā un padarīt savu darbošanos par elku. Nereti tā gadās, ka tik ļoti pieķeramies savam darbam, ka tas sāk noteikt mūsu identitāti. Darbs nav mūsu galamērķis, vai augstākā vērtība pats par sevi. Darba, aicinājuma vērtība un jēga nav pašā darba procesā, tā ir tik tālu, cik tas ļauj Dievam caur mums darboties tuvākā labā, un mums izrādīt pateicību Dievam par Viņa devumu. Īpaši svarīgi to atcerēties darbu zaudējot, vai
dodoties pensijā. Mēs nezaudējam nedz sevi, nedz savu dzīvi, vien pārtraucam noteikta veida kalpošanu.”

Pilnu šīs nodaļas tekstu lasiet šeit.

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: