Izlaist līdz saturam

Austrālijas baznīcai vajadzīgas jūsu lūgšanas.

by uz aprīlis 15, 2013

LCAŠonedēļ notiks Austrālijas Luteriskās baznīcas mācītāju konference. Pēc nedēļas – Sinode.

Jau apmēram 20 gadus Austrālijas Luteriskā baznīca cīnās ar kultūras spiedienu, – sieviešu ordinācijas jautājumu. Kā labi zināms, Bībeles vēstī pēdējo 1900 gadu laikā nekas nav mainījies. Arī Radīšanas kārtība, kādu Dievs to iedibināja iesākumā, nav atcelta. Vīrietis un sieviete, abi vienlīdz vērtīgi Dieva acīs, abi kā Dieva reprezentanti uz Zemes, katrs radīts saviem uzdevumiem. Diemžēl abi grēka varā.

Mainās kultūra, kura dzīvojam, un katrs laikmets nāk ar savām “iegribām”. Bija laiks, kad vīri ļaunprātīgi izmantoja savu varu. Sekoja iestāšanās pret to, kas ir nesusi daudz svētīgu augļu. Tomēr, kā jau tas bieži ar mums, grēciniekiem, notiek, nevaram palikt uz pareizā ceļa, bet traucamies no viena grāvja otrā.

Ir bēdīgi atskatīties uz to, ko Rietumu kultūras seksuālā revolūcija ar saukļiem pēc abu dzimumu vienlīdzības ir izdarījusi ar sabiedrību. Laulības institūcija ir noniecināta, ģimenes vērtību vietā pāri visam tiek izceltas indivīda vēlmes un “tiesības”. Pati Rietumu sabiedrība salauztu siržu, izpostītu dzīvju, šķiršanās, dvēseles sāpju, abortu, un šo sarakstu varētu turpināt, sapostīta slīgst depresijā dzīves jēgas trūkuma dēl. Vīrieši no ļaunprātīgas sev uzticētās atbildības izmantošanas ir metušies bēgšanā no atbildības. Sievietes, ieguvušas līdzvērtīgu statusu sabiedrībā, metās pārņemt visas vīriešu atbildības. Abi dzimumi ir nogājuši ceļu no viena grāvja līdz otram.

Kāpēc gan Kristus Baznīcai, kura ir Dieva patiesības un mīlestības nesēja šajā grēka salauztajā pasaulē, vajadzētu klausīties šīs nelaimīgās kultūras kategoriskajā prasībā paklausīt tās iegribām?! Vai tikai tāpēc, ka grēkam nekad nepietiek, ka tas tiek tikai pieciests, bet tam par katru cenu vajag izrēķināties ar savādāk domājošajiem?

Šī Austrālijas Luteriskās baznīcas sinode tiek sagaidīta ar saukti “Tagad, vai nekad”. Ja jau mērķis panākt sieviešu ordināciju ir skaidrs, tad atliek vien piemeklēt līdzekļus. Tiek liktas lietā gan Facebook lapas, gan dažāda veida aģitācija, gan meklēti ceļi kā apiet Austrālijas Luteriskās baznīcas konstitūciju, vai pat mainīt tās daļas, kuras traucē sieviešu ordinācijas ieviešanu, tiek plānoti pat piketi un sabiedrisko mēdiju iesaiste… tagad, vai nekad! Pat sieviešu ordinācijas atbalstītāju vidū ir mācītāji, kuri ir nobažījušies, ka tik radikāla ofensīva var nodarīt neparedzami lielu postu baznīcai. Viņu pašu vārdiem to izsakot: “Tas nav artikuls, uz kura baznīca stāv, vai krīt.” Par nelaimi gana daudz ir tādu, kuriem nav tik svarīgi, vai baznīcas stāv, vai krīt… ka tikai mans prāts notiek.

Mācītājs Dr. Maikls Lokvuds sagatavojis nelielu un viegli lasāmu pārskatu par to, kādi tad ir sieviešu ordinācijas aizstāvju izmantotie argumentu, un cik tukši tie ir, kad aplūkoti Dieva Vārda gaismā. Kā viņš uzsver, argumentu ir daudz, un tos visus piesaucot tiek radīts iespaids, ka aiz tiem varētu būt arī kāds patiesības grauds. Dr. Mārtiņam Luteram ne reizi vien pārmeta, ka tik daudz teologi domā savādāk nekā viņš, un vai tad nevajadzētu to ņemt vērā? Dr. Mārtiņš mierīgi atbildēja, ka ja viņa sacītais nav saskaņā ar Dieva Vārdu, tad nevajag daudzus, bet pietiek ar vienu teologu, lai apgāztu viņa sacīto. Savukārt, ja viņa sacītais ir saskaņā ar Dieva Vārdu, nav nozīmes, cik daudzi pret to iebilstu.

Lasiet Dr. M. Lokvuda sagatavoto materiālu šeit. Izmantojiet to sev un Baznīcai par svētību!

(Ja kāds brālis, vai māsa justos aicināti to pārtulkot latviski, tas lieti noderētu arī LELB locekļu izglītošanai.)

Ja ir interese papētīt vairāk, ko par šo tēmu raksta Kristus aicinājumam uzticīgi brāļi Austrālijā, skatieties šeit, šeit un arī šeit.

Lūdzu, paturiet savās lūgšanās Austrālijas Luterisko baznīcu, kad tā gatavojās šiem izšķirīgajiem notikumiem!

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: