Izlaist līdz saturam

Kur balstīta Bībeles autoritāte? [a]

by uz aprīlis 17, 2013

“Visām tā dēvētajām “svētajām” grāmatām, gan tām, kas šeit minētās, gan tām, kas atstātas neminētas, ir kas kopīgs. Kas tāds, kas uzskatāmi parāda to radikālo atšķirību no Bībeles. Pašas šīs grāmatas, vai to pausto mācību sekotāji apgalvo, kā tām ir dievišķa izcelsme. Citiem būtu jātic, ka tās ir dievišķas, jo tās satur kādu dievišķu, pārpasaulīgu, ne šīs realitātes vēsti. Taču vienīgais ko šo „dievišķo” grāmatu autori spēj, ir kaut kur klusībā, kādā nezināmā nostūrī darīt atsevišķiem cilvēkiem zināmas savas apšaubāmās atklāsmes.

Tas ir pilnīgi pretēji Dieva Radītāja darbībai; Viņš nerunā slepus, bet aculiecinieku priekšā, Viņš nebaidās apsolīt un apgalvot publiski, jo Viņam ir vara savus vārdus pārvērst darbos. Tas ir kas tāds, ko šie citi nespēj, – viņi nespēj darboties vēsturē! Viņi nespēj darboties mūsu realitātē, pasaulē, kurā mēs dzīvojam. Viņiem ir vara tikai viņu izdomājumu un pasaku pasaulē; jā, tur viņi ir varoņi un noteicēji. Šeit, uz planētas Zeme, kur mēs vadam savas dienas, nevienam, uzsveru, nevienam no šiem grāmatu tēliem nav nekāda teikšana. Kā tā? Pavisam vienkārši! Jo viņi nav nekādi dievi.

Tieši tādēļ neviens no visiem šiem it kā svētajiem rakstiem, vai dievu atklāsmēm, nestāsta par reāliem, vēsturiskiem notikumiem, par viņu dievu darbiem mūsu realitātē. Nestāsta, jo nav jau ko stāstīt! Neviens no šiem dievekļiem nav varējis iepriekš pateikt, ko grasās darīt un to arī izdarīt. To var un dara tikai viens. Vienkāršā patiesība ir tā, ka ir tikai viens Dievs ir Radītājs, vai mums tas patīk, vai nē.

Tikai vienam Dievam ir noteikšana pār vēsturi, tikai viens laiku beigās nāks, lai izvērtētu savu radību. Dievs, kurš Vecās Derības laikā sevi atklājis kā Jahvi un Jaunās Derības laikā kā Jēzu Kristu. Viņš „liks avis pa Savu labo, bet āžus pa kreiso roku. Tad Ķēniņš sacīs tiem, kas pa labo roku: nāciet šurp, jūs Mana Tēva svētītie, iemantojiet Valstību, kas jums ir sataisīta no pasaules iesākuma. […] Tad Viņš arī sacīs tiem, kas pa kreiso roku: ejiet nost no Manis, jūs nolādētie, mūžīgā ugunī, kas sataisīta velnam un viņa eņģeļiem.” (Mt 25:33-34, 41)

(Citēts no grāmatas “Bībele kā Liecība: Uzticama, Pārbaudāma, Saprotama“.)

Šeit aplūkosim šādas tēmas:

  • Vai Bībeles liecība ir uzticama
  • Bībele salīdzinājumā ar citām „svētajām” grāmatām.
  • Kurš Dievs darbojās mūsu pasaulē?
  • Ko Dievs un ko Bībele dara?

     Evaņģēlijs ir spēks I

Materiāli ņemti no grāmatas “Bībele kā Liecība: Uzticama, Pārbaudāma, Saprotama“. Šī nav grāmatas gala versija.

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: