Izlaist līdz saturam
Tags

Bērni: svētība un pienākums – novēlējums vecākiem.

by uz maijs 15, 2013

Bērni Svētība un Pienākums.Vēlreiz sakām, mīļo lasītāj, dari kā Berojieši (Ap. d. 17:11), pārbaudi ik dienas Svētajos Rakstos visu, ko šeit lasīji. Tur tu atradīsi vēl daudz, daudz vairāk nekā ietverts šajā nelielajā grāmatiņā. Gan par laulību, gan par vecāku amatu, gan par Dieva paša pedagoģiju, gan mūsu visu pienākumiem un atbildībām šajā Dieva radītajā pasaulē. Vēl gribētos piebilst vien pāris lietas.

Dievs mūs ir radījis attiecībām ar Viņu un uzdevumiem radības pārvaldīšanā (1.Moz 1:28). Mēs, vecāki, kā Dieva vietnieki, esam pirmie,
kas bērniem šis lietas mācam. Mums jāsniedz viņiem gan Dieva un vecāku autoritātē balstīta instrukcija kā vadīt dzīvi šajā pasaulē, gan arī jābūt viņiem par patvērumu un balstu, par miera, mīlestības un iedrošinājuma ostu, ar kuru bērns pilnībā var rēķināties jebkurā dzīves situācijā, un kurā viņš vēlas atgriezties. Tā mēs sagatavosim mūsu bērnus dzīvei pasaulē un attiecībām ar mūsu visu Debesu Tēvu.

Šo apzināsimies visā nopietnībā, saprazdami, ka mūsu pūļu mērķis ir laimīga mūsu bērnu nākotne gan šeit, gan mūžībā. Ja ceļa zīme rāda nepareizā virzienā, tad maz cerību, ka nonāksi pie iecerētā mērķa. Ja bērnu audzināšana nenotiek saskaņā ar mūsu Radītāja un Glābēja Jēzus Kristus paša iedibināto kārtību, tad tā nav mācīšana, bet gan maldināšana. Tā ved mūsu bērnus nevis uz labu, bet prom no tā; un lai nu kam mēs vēlētu labu, bet saviem bērniem mēs to vēlam. Ja būsim vieglprātīgi savu bērnu audzināšanā, ja neuztversim visā nopietnībā Kristus pamācības, arī gribētais labais rezultāts izpaliks.

Savukārt, visas lietas, kuras Dieva vārds rada, ir ļoti labas (1.Moz 1:31). Ļausim, lai Dieva vārds ir tas, kurš rada un veido arī mums uzticētos bērnus. Lai Viņš pats, kurā mājo visa gudrības un atziņas pilnība (Kol 2:3), apgaismo mūs un vada šajā lielajā uzdevumā, kuru Viņš mums, necienīgajiem, ir uzticējis. Lai mūsu Kungs Jēzus Kristus, drīzumā atnākdams savā debesu godībā, varētu uzlūkot mums uzticētos bērnus un sacīt: „Viņi ir ļoti labi!”

 
Dieva Svētā Gara gudrību, pacietību un mīlestību Jums šajā ceļā vēlēdami,
Guntars un Jana Baikovi

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: