Izlaist līdz saturam

Ko Luters saka par Mūsu Tēvs lūgšanu [2]

by uz maijs 24, 2013

Dr. Mārtiņš LutersVisu zinošā Kristus dotā lūgšana Viņa kristiešiem. 

(tulkojusi Anita Danneberga)

Pilnīgi noteikti Viņš zināja katru mūsu vajadzību, “jo caur Viņu gan mums, gan viņiem ir dota pieeja pie Tēva vienā Garā.” (Ef.2:18)

Vislabākā lūgšana ir “Mūsu Tēvs” lūgšana, kuru Kristus pats ir devis mums un piekodinājis mūs lūgt. Ja jūs lūdzat šo lūgšanu, jums nav jāraizējas, ka savā lūgšanā kaut ko neesat iekļāvis, jo Kristus pats to vislabāk saprot un labāk par mums spēj iekļaut lūgšanā visu mūsu likstu detaļas un sīkumus, kur mums vajadzētu izplūst garos paskaidrojumos. Un tomēr tas nebūt nav slikti, bet gan pat ir ļoti labi – lūgt īpaši par kādu vajadzību. Vienīgi nepiemirsīsim, ka labāk ir iemantot sirdi, kurai ir pārliecība, ka mūsu lūgšana nav bijusi velta, bet gan Kristus dēļ. Jo mēs secinām, ja Kristus mums ir devis lūgšanas veidu, tad tā viņam ir tīkama […] Ja Viņš ir solījis to uzklausīt, tad Viņš to uzklausīs. Tādējādi, mums vajadzētu radināties pie šādas kristīgas aktivitātes, jo tas ir darbs, kuru neviens cits kā vien kristietis ir spējīgs paveikt [1]. (W 25, 390 – E op ex 23, 271 f – SL 6, 830 f).


[1] Šie vārdi ir daļa no Lutera īsa ekskursa par Jes. 65:24 1532. gadā. Nav nepieciešami pierādījumi, ka vienīgi kristiešiem ir Kristus dotā privilēģija lūgt “Mūsu Tēvs” lūgšanu, jo Kungs deva to Saviem mācekļiem. Tāpēc, lai arī Kristus paša vārds tajā neparādās, tas nenoliedzami paredz ticību Viņam kā dievišķam Starpniekam. Skatīt arī Jāņa 14:6, Gal.3:26, utt.

2 komentāri
  1. Vienmēr esmu uzskatījis, ka tā laika vietā, kas tiek patērēts lūgšanām, varētu daudz labu darbu izdarīt, tas mūs tuvinātu Dievam, nevis tukšu vārdu kulšana, kas robežojas ar fanatismu. Darbi, nevis vārdi, padara cilvēku labāku.

  2. Daudzi tā uzskata. Tas gan nav Bībeles skatījums. Katrai lietai savs laiks. Laiks saņemt un laiks dod. Varam dot tikai tik, cik esam saņēmuši.
    Būt kristietim, tas ir, vispirms mācīties saņemt. Pēc tam, dzīvot, nesavtīgi kalpojot tuvākajam.

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: