Izlaist līdz saturam

Vēl viens noderīgs instruments luteriskās teoloģijas labākai iepazīšanai

by uz jūnijs 7, 2013

cranach_law_and_grace_woodcutkeyLuteriskās teoloģijas pētniecība nav viegla lieta. Luterāņi dažādos laikos ir sarakstījuši daudz ļoti interesantu un arvien noderīgu ticības liecību. Pie raženās rakstīšanas daļēji ir “vainojams” viens no ievērojamākajiem kristīgās baznīcas vēstures personāžiem, īpaši nozīmīgs mūsu tradīcijā – Mārtiņš Luters. Luters savas aktīvās darbības laikā (aptuveni no 1516.g. līdz 1546.g., tātad, apmēram 30 gadu garumā) ir atstājis ievērojamu rakstisko mantojumu. Viens no pilnīgākajiem Lutera darbu apkopojumiem – Veimāras izdevums – sastāv no vairāk kā 100 bieziem sējumiem.

Visa parocīgā aptveršanai, pat visnepieciešamākajā līmenī, prasa daudz laika. Laiks paiet nevien izlasot un uzņemot visu labo, bet arī to atrodot. Bieži vien papildus grūtības sagādā arī labu avotu pieejamība. Diemžēl, ir sarakstīti nevien noderīgi darbi, bet arī daudz lieka un nenoderīga. Lai būtu iespējams izlasīt labu un celsmīgu grāmatu, to ir nepieciešams atpazīt, proti, zināt, par kuru ir runa. Bez tam tādu darbu vajag nopirkt, aizņemties, vai palienēt bibliotēkā. Praktisko lietu risināšanā daļēji talkā var nākt mūsdienu tehnoloģijas. Daudzas senāk grūti aizsniedzamas lietas, šodien ir daudz tuvāk pieejamas.

Latviešu valodā luteriskā teoloģija ir pieejama vairākās mājas lapās. Tomēr, vēl ir daudz darāmā, lai mēs varētu pietuvoties kaut nedaudz luteriskās teoloģijas pieejamībai angļu valodā. Cerams, ar Dieva palīgu šādas iespējas būs jau pārskatāmā nākotnē.

Līdz tam laikam paliek iespēja labāk iepazīt jau latviski pieejamos materiālus. Te īpaša pateicība pienākas Luterisma mantojuma fondam un ziedotājiem (galvenokārt, ASV, bet arī latvieši ir sasparojušies vairāku projektu atbalstam), ar kura palīdzību ir latviski pieejams diezgan liels skaits dažādu grāmatu.

Lasītājam, kuram ir vēl lielāka interese un spēja strādāt ar materiālu angļu valodā, ir pieejams vēl viens, manuprāt ļoti noderīgs, resurss: http://projectwittenberg.org/. Tas ir ASV Misūrī luterāņu baznīcas teoloģisko mācību iestāžu projekts, kurā pieejami ne vien Mārtiņa Lutera, bet arī vairāku pirmo paaudžu luterāņu autoru darbi. Pie pēdējiem pieskaitāmi nevien Lutera uzticamais darba biedrs Filips Melanhtons un “otrais Mārtiņš” [Hemnics], bet arī plaši pazīstamais komponists Johans Sebastians Bahs.

Paldies Dievam par šādām iespējām! Atliek cerēt, ka Dievs dos ne tikai laiku apskatīt, bet arī tuvāk iepazīties ar šeit tika noderīgajiem materiāliem.

Dievam vien lai ir gods!

2 komentāri
 1. I wanted to send you one little word to help give many thanks again over the extraordinary tips you have shared in this article.

  This has been generous with you to deliver without restraint precisely what numerous people
  could possibly have made available for an ebook to
  help make some bucks for themselves, mostly considering that you could
  possibly have tried it if you ever decided.

  Those smart ideas likewise worked to become a great way to be sure that someone else
  have the identical fervor the same as my very own to learn significantly more pertaining to this issue.
  I know there are a lot more pleasant opportunities up front for folks
  who examine your blog.

 2. Les sites de rencontres s’avère être l’un des plus grand sites web pour rencontre présente maintenant sur le
  l’internet. Grâce plus de 8, 000,000 membres, ce milieu pour rencontre a une forte présence aux quatre coins du monde. Le but central Les sites de rencontres est de donner un coup de main les internautes a trouver le candidat de rêve afin de bâtir une amitié concrète à l’extérieur du Les rencontre en ligne.
  Par contre, plusieurs usages visitent ce portail afin d’élargir leur cercle de copains. Pour facilité le travail des internautes en ce qui est a trait de la mise en contact, Un vrai bon site de rencontre propose une panoplie de soutien attrayant afin de maximiser les chances de former la rencontre parfaite possible.

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: