Izlaist līdz saturam

Dziesmu svētki sākas ar dievkalpojumu

by uz jūnijs 28, 2013

????????????????????????Man kā kristietim bija interesanti uzzināt, ka šī gada XXV Dziesmu un XV Deju svētku nedēļu ievada dievkalpojums Rīgas Domā. Priecājos, ka Latvijai un latviešu tautai tik nozīmīgā svētku reizē luterāņi nestāv malā.

Domāju, var tikai piekrist Guntara Prāņa sacītajam šī mēneša Svētdienas Rīta numurā: “To uzskatu par atgriešanos pie saknēm, jo, kā zināms, Dziesmu svētki saistās ar luterāņu mācītāja Jura Neikena vārdu un viņa rīkotajiem pirmajiem latviešu dziedāšanas svētkiem Dikļos 1864. gadā. Dievkalpojums ir fantastiska iespēja koriem un ticīgiem cilvēkiem Dziesmu svētkus iesākt ar Dieva slavēšanu”.

Dievkalpojums Rīgas Domā notiks 30.jūnijā, plkst. 11.00.

Ne viens vien Dziesmu un Deju svētku dalībnieks ir arī piederīgs kristīgai baznīcai. Tāpēc dievkalpojums Dziesmu un Deju svētku sākumā ir lieliska zīme tam, ka baznīca dzīvo līdz tautai, kuras valodā nes Kristus vēsti.

Priecīgus svētkus!

2 komentāri
  1. Normunds permalink

    Šeit gan apgalvo,ka šogad Dziesmu svētki šogad būs īpaši pagāniski un okultiski.Vai Baznīcai vajadzētu to visu sākumā nosvētīt ?! Raidījums LKR par šo tēmu: http://www.lkrtv.lv/watch.php?vid=1ec2a5c78

    • Paldies par komentāru!
      Protams, dažas lietas Dziesmu svētkos ir ieliktas kā neopagānisms, arī mums norādītajā linkā ir taisnība, ka labās un kristīgās lietas ir sajauktas ar pagānismu. Tas man liek domāt par 2 lietām. Pirmkārt, mēs redzam patieso reliģisko fonu. Otrkārt, tas nozīmē, ka mums ir atspēriena punkts (vismaz ar himnu un vismaz minētajām dziesmām), lai vestu tautu atkal pie Kristus.

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: