Izlaist līdz saturam

Vai Bībeli var izlasīt gada laikā?

by uz jūlijs 5, 2013

Tikšanās ar Dievu VLIr vismaz trīs noteicoši un atškirīgi Svēto Rakstu iepazīšanas, lasīšanas veidi. Pirmais ir secīgs. Tajā paredzēts sākt ar pirmo Bībeles nodaļas pantu un turpināt līdz pat beidzamajam. Otrais ir “lasīšana uz dullo”, proti, lasīt tur, kur nejauši uzšķiras. Nezinu gan, vai ir viegli nepazaudēt nojausmu, kas ir jau izlasīts, bet kas vēl palicis neapgūts. Tomēr, ja patīk šāds veids, tad apsveicu spēju lasīt cauri Svētos Rakstus, haotiski lēkājot no viena notikuma uz otru. Trešajā veidā lasītājs seko kāda izstrādātam lasījuma modelim.

Šī gada sākumā sākām ievietot Svēto Rakstu lasīšanas plānus katrai nedēļai. Šis plāns, ar nodomu mudināt lasītāju Dieva Vārdam veltīt laiku katru dienu, ikdienā paredzēja atrasties sarunā ar Rakstiem 15 -30 minūšu garumā.

Ir pagājis pusgads . Kā veicas? Kādi ir grūtumi un iepriecinājumi? Kā pārvarēti smagumi un līdzdalīti gandarījumi? Citiem vārdiem, vai Svētos Rakstus tiešām var izlasīt gada laikā?

Lasīšanas plāns līdz 26.nedēļas beigām bija paredzējis, ka lasītājam būtu jātiek līdz Sālamana mācītāja grāmatas beigām. Tiem, kuriem tas jau ir izdevies – bravo! Tiem, kas paguruši un “iestrēguši” kaut kur pa ceļam – vēl nekas nav zaudēts, ir taču vesels pusgads priekšā! Tiem, kuri vēl nav sākuši, vēl to var darīt!

Īsi par pagājušo pusgada vielu no personīgās pieredzes. Jāatzīst, līdz šim ceļš nav bijis viegls. Sākot ar pirmajām Bībeles nodaļām, Svētie Raksti ved lasītāju cauri visa tapšanai, pastāvošā priekšvēsturei, Dieva izredzētās tautas vēsturei līdz pat aptuveni 5. – 6. gs. pirms Kristus. Daudziem vēsture nav tas mīļākais priekšmets, pieļauju, nav bijis viegli. Man personīgi grūtākās lasīšanai ir bijušas garās ciltsrakstu nodaļas. Ir ļoti grūti sevi piespiest tās izlasīt. Vienīgais motivējums, ir kaut kāds iemesls, kāpēc Dievs Savā liecībā tos ir ievietojis. Tiktāl man personiski palīdzošākā atbilde ir pārliecība, ka caur radu rakstiem Dievs rāda Savai tautai, mūsdienās  – Kristus sekotājiem, cik ļoti Viņam ir svarīgi mums tik neinteresanti cilvēki. Tie ir Viņējie, vai ar Viņa vēsturi tik ļoti saistītie cilvēki. Ja jau Viņš nav taupījis laiku un materiālu viņu pieminēšanai, Viņam nebūs mazsvarīgs arī mūsdienu kristietis, piemēram – es.

Tomēr, nav tā, ka būtu tikai grūtumi un sevis piespiešana. Ir bijuši ļoti daudz svētīgi un stiprinošu atklājumi. Pat vietās, kuras lasītas ne vienu gadu vien, rodams kas jauns un iepriecinošs. Domāju, īpašā vietā arvien ir psalmi. Kristietim ikdienā lūgšana ir nozīmīga lieta, tāpēc psalmi kā paraugs un mierinajums allaž ir īpašā vietā. Tomēr, ne vien psalmi, bet arī vēsturiskie notikumi un tajos iesaistītie Dieva cilvēki ir ar savu lielo svaru. Ir apbrīnojami sekot līdz tam, cik pacietīgi Dievs “auklējas” ar Savu niķīgo un nepateicīgo tautu. Vai tas nav stiprinājums arī šodienas kristietim, kas tik viegli iekrīt lielākos un mazākos ikdienas grēciņos?

Tik daudz personiskas pārdomas, pēc pusgada kopā ar Svētajiem Rakstiem. Gribētos, kaut varētu iedrošināt lasītāju atsākt vai uzsākt dalību Rakstu iepazīšanā, kura grēciniekam dod tik daudz nozīmīga un svētīga, it īpaši, ja Bībele tiek lasīta katru dienu.

Dievam vien lai ir gods!

Atstāt komentāru

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: