Izlaist līdz saturam

Vienkāršs kristīgas cerības apliecinājums

by uz jūlijs 17, 2013

DSC_0049Kādu laiku atpakaļ braucu cauri Orleānas pilsētai Francijā. Šīs pilsētas centrā ir ievērojama katedrāle. Tomēr šeit nevēlos rakstīt par skaisto dievnamu Orleānas centrā. Manu uzmanību piesaistīja uzraksts uz vienas no šajā dievnamā atrodamajām kapu plāksnēm.
Baznīcās un katedrālēs ir pierasti aplūkot kapus, kuros guldīti ievērojami garīdznieki, vismaz bīskapa pakāpē. Šis bija savādāks, tas bija veltīts kādai vēl salīdzinoši jaunai sievietei. Protams, gluži neievērojama sieviņa viņa arī nebija, tādas tomēr neglabā Orleānas katedrālē. Viņa bija grāfienes kārtā, precēta, ar bērniem.
Nekad neesmu apkopojis informāciju par kapu plākšņu tematiku, bet man arvien ir bijis priekšstats, ka visbiežāk arī tās tiek veltītas daudzām laicīgām lietām – attēliem, ģerboņiem un citām nākamajā dzīvē mazāk noderīgām liecībām. Šajā bija askētiski apkopota nepieciešamā informācija, bez ģīmetnēm vai kādas citas liekas greznības. Manuprāt, ievērojama vieta bija veltīta šīs sievietes un palikušo ģimenes locekļu ticības apliecībai.

27 gadu vecumā aizsauktā meita, sieva un māte ir aizgājusi mūžībā, stipri paļaujoties uz Dieva apsolījumu un “atstādama šo dzīvi, lai atrastu labāku”.

Mani uzrunāja šī vienkāršība, kas patur acu priekšā galveno – Dieva apsolījumu. Pieredzētais sasaucās arī ar nesen lasīto Mācītāja grāmatu Vecajā Derībā, kuras vārdi saskanēja ar Orleānas katedrālē piedzīvoto: “Labāk ir iet uz sēru namu nekā uz dzīru namu, jo tāds ir katra cilvēka gals, un dzīvais lai liek to pie sirds” (Māc 7:2). Man gribētos domāt, ka minētās ticīgās sievas gadījumā ir palikusi laba liecība par to, cik vienkārši var reizēm pasacīt un izdzīvot dziļas ticības patiesības.

Tomēr, vai šis akētiskais teksts ir par vienkāršu? Vai šāda ticības apliecība nav ar savu nozīmi plikušajiem?

Dievam vien lai ir gods!

Atstāt komentāru

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: