Izlaist līdz saturam

Austrālijas latviešu luterāņu mācītājs un ilggadīgs prāvests izstājas no LELBāL

by uz Septembris 4, 2013

CTS FORT WAYNEVakar Latvijas “dzeltenajā presē” parādījās informācija, ka Sidnejas latviešu draudzes mācītājs Kolvins Makfersons (Colvin S. MacPherson ) ir izstājies no sadraudzes ar Latvijas evaņģēliski luterisko baznīcu ārpus Latvijas (LELBāL).

Grūti sacīt, cik objektīvi ir rakstā apskatītie fakti, jo sensāciju materiāli plašsaziņas līdzekļos ne vien reti izprot procesus kristīgajā baznīcā, bet arī dzenas pēc lētas popularitātes.

Spriežot pēc pieejamās informācijas abas strīdā iesaistītās puses – LELBāL vadītājs arhibīskaps Elmārs Ernests Rozītis un ilggadējs Austrālijas latviešu draudžu apvienības prāvests Kolvins Makfersons – pārstāv ievērojami atšķirīgu viedokli par notikušo. LELBāL vadītājs to skaidro ar draudzes mācītāja un prāvesta neizdarībām, kamēr bijušais prāvests runā par nespēju pieņemt LELBāL pieeju Dieva Vārda skaidrošanā, īpaši viendzimuma attiecību jautājumā.

Šķiet, jautājums par Dieva Vārda skaidrojumu un attieksmi pret mūsdienās aktuālām sabiedrības praksēm nav zaudējis nozīmi arī ārpus Latvijas dzīvojošo tautiešu vidū.

Pats mācītājs “Austrālijas Latvieša” mājaslapas (šeit) īsā kopsavilkumā raksta: “Uz lūgumu paskaidrot, kāpēc esmu izstājies no Latvijas Evaņģeliski Luteriskās Baznīcas ārpus Latvijas (LELBĀL), sniedzu šo rakstu. Lēmumu izstāties pieņēmu pēc daudz pārdomām un lūgšanām. Esmu bijis saistīts ar LELBĀL jau 33 gadus, un šo lēmumu neesmu patvaļīgi pieņēmis. Reizē mīlu Dieva Vārdu, kā arī latviešu tautu. Ņemu ļoti nopietni savu uzdevumu, gan  kā Dieva Vārda kalps, kā arī draudzes gans un rīkojos pēc savas sirdsapziņas un pārliecības. Mana personīgā vēlēšanās ir, ka katrs latvietis saklausītu evaņģelija labo vēsti un kļūtu par atpestītu Dieva bērnu. Par Dieva bērnu kļuvis, tad lai pieaugtu par Dieva cilvēku, kas stāv stipri uz Dieva Vārda vien un kura dzīve nes godu Dievam.”

Raksts “dzeltenajā presē” lasāms šeit.

Atstāt komentāru

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: