Izlaist līdz saturam

Ko Luters saka par grēku piedošanu

by uz septembris 19, 2013

Dr. Mārtiņš LutersTicība ir nepieciešama katra personīgai spējai pieņemt piedošanu

(tulkojusi Anita Danneberga)

Ticība ir nepieciešama nevis, lai sagatavotos saņemt piedošanu, bet gan lai spētu pieņemt to. Bez ticības pat Dievs nespēj izglābt cilvēku. Luters norāda uz šo tēmu savā izklāstā par Mateja 9:1-8, savās mājās 1533.gadā. Viņa sacītais attiecas uz mierinošo vārdu  “Ņemies drošu prātu, dēls, tavi grēki tev piedoti.” (2.pants).

Līdz pat šai dienai tas ir vienīgais ceļš kā saņemt grēku piedošanu, kad baznīcas kalps vai kāds cits kristietis jums saka: “Dievs nav dusmīgs uz tevi, tikai skaties, ka tu neesi dusmīgs uz Dievu. Viņa Dēla, Jēzus Kristus, dēļ viņš tev ir piedevis visus tavus grēkus.” Kad tu dzirdi šo apsolījumu, tev ir jātic tam ar visu savu spēku, un labāk jāļauj sevi saraut gabalos, nekā jāapšauba šis apsolījums. Jo, ja tu šaubies, grēku piedošana tev nekādi nepalīdzēs pat, ja Dievs ar visiem Saviem eņģeļiem būtu tev personīgi pasludinājis grēku piedošanu. Jo, kur trūkst ticības, mūsu Kungu Dievu apsaukā (darb.v. schilt man) par meli, it kā tas, ko viņš mums sola, nebūtu patiesība, un Viņam nebūtu nodoma turēt un piepildīt apsolījumu. Lai labais Dievs žēlīgi pasargā mūs no tādas neticības un grēka. (W 52, 497 – E 3, 114 f – SL 13a, 914).

Citāts Nr. 10. no grāmatas – Plass, Ewald M., What Luther Says, CPH, Saint Louis, 1959.

One Comment
  1. Jānis permalink

    Bet svarīgi ir saprast ka ticības Krisum lielums ir proporcionāla piedošanas nepieciešamībai. Un to cilvēkam ir visgrūtāk pieņemt, ka viņam ir jālūdz (un ir absolūti vajadzīga) piedošna. Tieši ar to ir jāsāk, bet cik maz ir to, kas grib tā darīt..

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: