Izlaist līdz saturam

Raudu dziesmas līdzdziedāšana

by uz novembris 26, 2013

Nāves DzīresMūsu Kungs un Pestītājs Jēzus Kristus pārmeta sava laika ticīgajiem ar līdzības vārdiem: “mēs jums stabulējām, un jūs nedejojāt, mēs jums dziedājām raudu dziesmu, un jūs neraudājāt” (Lk 7:32b, sal. Mt 11: 17).

Ar šiem vārdiem Jēzus kritizē gan tos, kas vīpsnāja par Jāņa Kristītāja bausliniecisko askētismu, gan arī tos, kam smīna vērta bija Jēzus evaņģēliskā brīvība. Jēzus nosoda tos, kam nerūp Dieva Vārds tā taisnībā un mīlestībā. Tomēr šie vārdi nes sevī gaužām ikdienišķu, bet tajā pašā laikā arī dziļi personisku ziņu – vai tu, mans līdzcilvēk, esi ar mani manos priekos un grūtumos? Vai tu esi tieši tur, kur mani sasniedz Dieva Vārds savā satriecošajā taisnā soda vēstī un atdzīvinojošajā žēlastības apsolījumā?

21. novembra traģēdija Zolitūdē ļoti daudzus nav atstājusi vienaldzīgus. Es ceru, mani nepārpratīs cietušie, viņu tuvinieki un draugi, ja sacīšu, ka tā ir šīs traģēdijas ļoti iepriecinošā vēsts. Tas, ka Latvijai un mūsu valsts draugiem nav vienalga, bet mēs spējam priecāties un, ja nepieciešams, arī ciest līdz sāpes un palīdzēt. Manuprāt, tas nozīmē, ka mums vēl “sirds ir īstajā vietā”. Tas nav maz.

Arī kristīgās konfesijas un draudzes ar aizlūgšanām un praktisku darbību nav stāvējušas nostatu, bet centušās visādā veidā palīdzēt. Manuprāt, tieši tādā veidā mēs sekojam augstāk minēto Jēzus vārdu padomam – mēs priecājamies līdzi mūsu līdzcilvēku, arī to, kuri vēl nav kristieši, priekiem, tā pat kā mēs bēdājamies līdzi par traģēdiju, kas varbūt mums pašiem ir gājusi secen. Varbūt tieši tā mēs esam zemes sāls un pasaules gaišums (Mt 5:13 – 16)?

Mani Rakstu vieta ar Jēzus vārdiem par priekiem un bēdām uzrunāja ar to, ka novembris ir Latvijas dzimšanas dienas mēnesis, kurā kristiešiem bija tik daudz iemeslu priecāties līdzi saviem tautiešiem. Tas kļuva arī par traģēdijas un sāpju mēnesi, kurā kristiešiem ir iespēja skumt un bēdāties līdzi katram sāpinātajam.

Vēlējos pievienot ļoti sirsnīgo un uzrunājošo Saulkrastu draudzes video ar līdzjūtības un atbalsta vārdiem 21. novembra traģēdijas upuriem un viņu tuviniekiem- http://www.aprinkis.lv/sabiedriba/dzive-un-ticiba/item/14337-emocionali-video-saulkrastu-macitajs-un-skultiesi-aizludz-par-maxima-tragedijas-upuriem.

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: