Izlaist līdz saturam

Adventa laikā par dzīvības vērtību

by uz decembris 4, 2013

logo2small1Adventa laikā kristieši ir aicināti pārdomāt Jēzus Kristus – patiesa Dieva un patiesa cilvēka – piedzimšanu pirms diviem gadu tūkstošiem. Šodien mēs jau zinām, Viņš piedzims! Tomēr mēs ar lielu prieku varam gaidīt šo piedzimšanas vēsti katru gadu, līdz Viņa otrai atnākšanai.

Jēzus Kristus nāca pasaulē ļoti cilvēciski – piedzima savai cilvēciskajai mātei Marijai. Turklāt, Viņa nākšana pasaulē bija arī gādīga un mīloša patēva, Marijas vīra Jāzepa klātbūtnē. Jāzeps līdzās Marijai nav maznozīmīgas personas Jēzus dzimšanas notikumā. Marija iznēsāja Jēzu, Jāzeps bija spēks un atbalsts Marijai viņas grūtniecības laikā. Tomēr svarīgākais šajā notikumā ir gaidāmais bērns – patiess Dievs un patiess cilvēks Jēzus Kristus.

Tāpēc, ka adventa laikā ir tik liela uzmanība pamatoti pievērsta vienam gaidāmajam bērnam – Jēzum Kristum, varam analoģijā lūkoties uz šodien, šomēnes, drīzumā gaidāmiem bērniem. Protams, viņi nav identiski Jēzum, tomēr kādas līdzības šo bērnu starpā ir. Manuprāt, īpaša nozīme ir tam, ka Jēzus nekaunējās piedzimt kā ikviens cilvēks. Līdz ar to Jēzus liecināja par cilvēka cieņu un vērtību Dieva acīs vēl pirms piedzimšanas. Vai šodien sabiedrībā rodam adekvātu cieņu pret cilvēku, it īpaši – vēl nedzimušu? Diez vai.

Tāpēc priecē, ka arī luterāņi nav vienaldzīgi pret dzīvības saglabāšanu. Katrs, kuram ir interese nedaudz veltīt laiku šim tematam, ir iespēja apskatīties mājas lapā, kas ir veltīta dzīvības cieņai – http://luteranidzivibai.lv/.

Lai Dievs dod, ka arvien vairāk cilvēku varētu tikt izglābti vēl pirms dzimšanas, lai ne vien adventa laikā, bet arī katrā brīdī Jēzus Kristus gaidīšanu mums neaptumšotu Viņa žēlastībā jau tapušu cilvēku apzināta nāve vēl mātes miesās!

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: