Izlaist līdz saturam

Ārmisijas apziņa

by uz decembris 18, 2013

IMG_8278m-500x300Jēzus Kristus nav licis Savām māceklēm un Saviem mācekļiem visu mūžu pavadīt komfortablā paštīksmē, bet gan ir pavēlējis nest Viņa vēsti līdz pasaules galam (sal. Mt 28:18-20). Evaņģēlijs – Jēzus patiesā un vistiešākā mācība – ir arvien jānes mums apkārtesošajiem cilvēkiem. Šķiet, nav labāka misijas panākumu atslēga par Dieva Vārdu pasludinājumu, it īpaši, ja šis pasludinājums ir saskaņā ar mūsu dzīvi un darbiem. Lai Dievs mums to palīdz, jo tas nav ne viegli, nedz vienkārši.

Kristus vēsts nešanas darbā diez vai vajag aprobežoties ar savu tiešo apkārtni. Protams, katram no mums nav dāvanas un pienākuma braukt pāri jūrām un kalniem, lai kļūtu par ārmisijas darbinieku.

Tomēr savu līdzdaļu, pabalstot kristīgo misiju, var pievienot katrs – ar lūgšanu, ar izglītošanu par ārmisijas nozīmi, ar naudu vai kādu citu palīdzošu darbību. Vai mēs katrs savas atbildības robežās pildam šo misijas uzdevumu?

Misijas atbildības mudinājumam un veicinājumam vēlamies ievietot fragmentu no 1924.gada 3.februāra laikrakstā Svētdienas Rīts publicēta raksta “Zviedrijas baznīcas misijas darbība Ķīnā, Āfrikā un Indijā” (1. – 3.lpp.):

Zīmīgi ir kāda indieša vārdi par misijas svētību: „Palestīnā es stāvēju Nāves jūras malā. Šī jūra ir miruse, ne viņas ūdeņos, ne viņas, tuvumā nav atrodama dzīvība. Viņa ir nāves varā. Viņa nekā no saviem ūdeņiem neatdod, viņai nav nevienas iztekas, lai gan pate pastāvīgi saņem svaigu ūdeni no Jordanas upes. Viņa visu patura sev. Tāpat arī visas baznīcas un draudzes, kuras neziedo misijai, ir mirušas. Viņas pastāvīgi saņem svaigu ūdeni, jaunu dzīvības spēku caur Jēzu Kristu. Bet viņas nedod citiem no šī dzīvības ūdeņa un tādēļ arī pašas zaudē savu dzīvības spēku. Viņas top kā Nāves jūra, kur visa dzīvība mirst. Bet tās baznīcas, kuras izsūta strādniekus, kuras ziedo un upurē, palīdz ne tik vien tālajām tautām misijas laukos, bet palīdz arī pašas sev. Dzīvība, kuru viņas atdod, straumēm plūst atpakaļ un uztura viņas pašas dzīvas. Dosim, lai varam paturēt.”

Foto Andris D., saruna ar latviešiem par Indiju un misijas iespaidiem tur http://www.svetdienasrits.lv/2011/06/12/iespejama-misija/

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: