Izlaist līdz saturam

Kas notiek, kad uz Bībeles vairs nekrājas putekļi?

by uz janvāris 6, 2014

Tikšanās ar Dievu VLKristus mācība pie ticīgajiem nonāk dažādi, galvenokārt, – caur runu, pierakstiem, vai attēliem. Runa no viena cilvēka dodas pie otra, bet trešo tā var arī nekad neaizsniegt. Bez tam, runas saturs, to tālāk atstāstot, var apzināti vai neapzināti mainīties. Attēli ir ļoti daudznozīmīgi, tāpēc var maldināt skatītāju. Nevēlos abus šos Kristus žēlastības vēsts izplatīšanas veidus noniecināt, bet tiem abiem trūkst tā pamatīguma un paliekošas iedarbības spēka, kas piemīt rakstītam vārdam. Kristietības pamatā ir rakstīts vārds, tāpēc mūsu ticību uzskata par grāmatas reliģiju. Vēl precīzāk, kristietība ir reliģija, kuras visdrošākais balsts ir Vecās un Jaunās Derības Svētie Raksti.

Ir pagājis vairāk par gadu, kopš lasītājs latviešu valodā saņēmis jaunu Bībeles tulkojumu. Vai pa šo laiku kaut kas kristiešu vidū ir mainījies? Ja nu jaunā, vai jau ilgāku laiku īpašumā esošā Bībele smuki stāv plauktā un apput?

Ir dzirdēti stāsti, ka, mācītājam ciemojoties, ģimene izrāda savu kristīgo būtību ar vārdiem, ka viņu Bībelei vēl lappuses ir tipogrāfijas drukas krāsas salipinātas. Proti, kopš Svētie Raksti ir nonākuši šajā namā, tā nav šķirstīta, bet rimti stāvējusi plauktā. Vai tāds ir Bībeles uzdevums, stāvēt plauktā? Vai tiešām Bībelei būtu tikai jāgrezno grāmatu skapis, pat ja tā ir goda vieta, līdzās vecmāmiņas Kuzņecova servīzei?

Man liktos, ka Bībelei nav jāstāv plauktā, ja vien tā nav viena no daudzām ģimenes Bībelēm, kamēr pārējās tiek izmantotas. Manuprāt, Bībeles vieta ir uz naktsskapīša, pie rakstamgalda vai virtuves krāsns, vai arī kādā citā vietā, kur to var pie nepieciešamības ikdienā pašķirstīt un katru dienu tajā ielūkoties. Protams, var strīdēties, vai Bībelei būtu jāatrodas uz lasāmplauktiņa vietā, kur pat karalis iet ar kājām. Tomēr, ja Bībeli nelasa, tad, manurpāt, kaut kas nav kārtībā ar Bībeles pareizu izmantošanu. Turklāt, cilvēki, kuriem Bībele nav neaiskaramā goda vietā, bet kuri Bībeli regulāra lasa, piedzīvo lielus brīnumus.

Pirmkārt, Svēto Rakstu lasītāji uzzina Dieva Vēstījumu grēciniekam. Vai tā nav milzīga lieta!? Bībele ir kā vēstule no visaugstākās pasaules autoritātes, kura ir adresēta tieši man. Cik bieži šādas vēstules mūs sasniedz? Tiesa, tā ir bieza. Taču ar savu pilnību, Bībele var tik daudz, daudz dāvāt!

Otrkārt, Svēto Rakstu lasītāji nepastarpināti saņem Dieva Vēstījumu. Proti, tas nav pārstāsts vai cilvēciskas fantāzijas auglis. Tā ir PATIESĪBA. Cik daudz mēs šodien varam priecāties par patiesību? Vai patiesība ir tā, ko saņemam no plašsaziņas līdzekļiem – interneta, TV, radio, avīzēm? Vai cilvēciskās autoritātes mūs apvelta ar patiesību? Galu galā, vai kaimiņi mums čukst ausī baltu patiesību? Lai arī kā būtu ar iepriekš mienētajiem, Vecās un Jaunās Derības Raksti ir patiesība.

Treškārt, Svēto Rakstu lasītāji daudz jauna uzzina paši par sevi. Pie tam, tā ir patiesība (skatīt iepriekšējo punktu!). Mēs no Rakstiem iegūstam vislabāko savu grūtību un bēdu iemesla analīzi un vislieliskāko padomu, kā šīs lietas vērst par labu.

Vai ar šīm trim lietām šai reizei nebūs gana pateikts? Protams, vēl ir daudz citu ieguvumu no Bībeles lasīšanas. Diez vai tos visus te pat varētu uzskaitīt.

Visus minētos un daudzus citus Svēto Rakstu lasīšnas ieguvumus var baudīt lasot gan iepriekšējos, gan arī jauno tulkojumu. Ar jauno tulkojumu vēl ir tāda privilēģija, ka par to Latvijas Bībeles Biedrība ir atvērusi speciālu diskusiju lapu (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=508539365841684&set=a.403864202975868.108944.403856379643317&type=1&theater). Šāda vietne Bībeles lasītājam ir ļoti noderīga, jo, brīdī, kad uz Bībeles vairs nekrājas putekļi, cilvēkiem ir kaut kas, kas ir radījis jautājumu, devis iemeslu priekam, utt. Citiem vārdiem, kad mēs lasām Bībeli, mums Svētais Gars mudina par to domāt, dalīties un stāstīt tālāk. Vai tas nav labāk par Bībeli – putekļu uzkrāšanas vietu?

Dievam vien lai ir gods!

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: