Izlaist līdz saturam

Laiks

by uz janvāris 10, 2014

Clock_CloseUp-734253Man ir bijis tas gods piedalīties ne vienā vien mācītāja Rolanda Eimaņa lekcijā un klausīties viņa sprediķus.

Vienā no tiem mācītājs norādīja uz to, ka, pateicoties mūsdienu sadzīves tehnikai, esam ietaupījuši tik daudz ikdienas laika. Vai atceramies, cik daudz laika prasīja veļas mazgāšana ar rokām? Dažādi virtuves palīgrīki samazina garda ēdiena sagatavošanai nepieciešamās garās stundas. Internets ļauj mums tūlīt sazināties ar daudziem ļaudīm tūkstošiem kilometru attālumā. Sabiedriskais un personīgais transports saīsina nepieciešamo pārvietošanās laiku. Te gan jāsaka, ka ar transportu ir viens svarīgs nosacījums, jāizvairās iekļūt sastrēgumā. Taču atkal jau, sastrēgumā esam tāpēc, ka pārāk daudz cilvēki steidzas ietaupīt laiku, bet par to citreiz.

Tātad, par ietaupīto laiku. Matemātiski rēķinot sanāk, esam ietaupījuši tik daudz laika. Kādiem nolūkiem mēs šo ietaupīto laiku tērējam?

Vai mūsu ikdienā ietaupīto laiku tērējam mūsu tuvajiem un mīļajiem – vecākiem, laulātajiem draugiem, bērniem, citiem kristiešiem? Vai tērējam laiku arī visa laika devējam Dievam? Vai dievkalpojumu apmeklešana ir pieaugusi, jo svētdienā tik daudz laika nevajag izmantot ikdienas sīkumiem?

 

Citiem vārdiem, tolaik, kad laika nebija nemaz tik daudz, cilvēki nereti dzīvoja daudz pilnvērtīgāku dzīvi, nekā tagad, kad laiks ir atliektiem galiem. Kāpēc tā?

Pat trešais bauslis, tas, kurš mudina veltīt laiku Dievam. Arī tas vairs mūsdienu ļaudis īpaši nemotivē. Kāpēc? Šis jautājums ir īpaši aktuāls, jo mums taču ir laiks, ko veltīt Viņam. Pie tam, trešais bauslis savā būtībā nav slogs. Šis bauslis nespiež cilvēkus tikties ar kādu garlaicīgu iedomu tēlu, kā varētu padomāt neticīgie. Tas ir bauslis, kurš mūs pamāca veltīt laiku savam mīļajam Debesu Tēvam.

Paldies mācītājam Rolandam Eimanim par vielu pārdomām!

Dievam vien lai ir gods!

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: