Izlaist līdz saturam

Dzīvības svētums, kuram tas interesē?

by uz janvāris 15, 2014

logo2small1Latvijas Evaņģēliski Luteriskās baznīcas sadraudzības baznīcas Amerikas Savienotajās Valstīs Misūrī sinodes (Lutheran Church – Missouri Synod) kalendārā nākošā svētdiena (19.janvāris) paredzēta pārdomāšanai par Dieva dāvātās dzīvības svētumu. Citiem vārdiem, šajā svētdienā mācītāji un draudžu locekļi tiek mudināti pārdomāt, runāt un aizlūgt par to, lai arvien mazāk tiktu veikta vēl nedzimušu bērnu nogalināšana (aborts). Vai Atspīdēšanas (Epifānijas) laiks nav vislabākais laiks šādam tematam?

Tiesa, Atspīdēšanas laikā baznīca runā jau par piedzimušo Jēzus bērnu. Tomēr arī Mūsu Kungs un Pestītājs deviņus mēnešus ir bijis bērns mātes miesās. Tāpēc Viņam nav svešas tās sajūtas, ko izjūt cilvēks jau no pirmajiem ieņemšanas mirkļiem.

Cik cilvēkiem Latvijā interesē dzīvības svētums?

Par aborta problemātiku runā jau ilgi. Cik es esmu informēts, kristīgā baznīca arvien ir aizstāvējusi vēl nedzimuša cilvēka dzīvību, paldies Dievam. Protams, vienmēr ir kādi gadījumi, kad kāds vai kādi, kas sevi pieskaita kristīgajai baznīcai, ir atbalstījuši abortus. Tomēr, paldies Dievam, tie ir izņēmumi.

Priecājos, ka ārī šobrīd Latvijā dzīvības svētumu atklāti atbalsta diezgan daudzi cilvēki, arī Saeimas deputāti, mākslinieki un citi sabiedrībā populāri cilvēki (http://www.pardzivibu.lv/index.php/patronese).

Vēl vairāk priecājos, ka saraksts ar tiem, kas ir gatavi palīdzēt, arī nav īss (http://www.pardzivibu.lv/index.php/konsultacijas).

Izvērtējot vismaz šīs divas lietas, šķiet, svarīgākais ir, vai mani tas interesē? Vai arī es kaut kā kristīgi varu stprināt šādu izvēļu priekšā nonākušus cilvēkus, vai arī tādus, kuri ir pārdzīvojuši šādu traumu?

Dieva svētību katram, kas nenovēršas un sniedz palīdzību!

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: