Izlaist līdz saturam

Bībele un latviešu klasiskā dzeja

by uz februāris 11, 2014

GS valsts un bazniica 2013-07-03Pagājušā gada 19. decembrī Valsts valodas komisija sadarbībā ar Latvijas Bībeles biedrību un Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu un Teoloģijas fakultātēm rīkoja zinātnisku konferenci “Tulkojums – kultūrvēsturisks notikums III. Bībeles tulkojumi: teorija, vēsture, mūsdienu prakse”.

Šajā konferencē referēja vienpadsmit referenti no Latvijas Zinātņu akadēmijas, Lutera Akadēmijas, Rēzeknes Augstskolas un LU Humanitāro zinātņu fakultātes. Divi runātāji bija no ārzemēm – Igaunijas un Lietuvas.

Daudzo interesanto priekšlasījumu vidū bija arī LU Humanitāro zinātņu fakultātes doktorantūras studentes Ilonas Miezītes referāts “Bībeles reminiscences latviešu klasiskajā dzejā”. I.Miezīte apskatījusi daudzus latviešu pazīstamākos autorus un pētījusi viņu atsauces uz Rakstiem, viņu darbos izmantotās bibliskās līdzības. Pētniece par bibliskam pasaules uzskatam tuvākajiem nosauca Juri Neikenu un Matīsu Kaudzīti.

Šobrīd Bībeles biedrības mājas lapā pieejama nedaudz izvērstāka intervija ar Ilonu Miezīti (http://www.bibelesbiedriba.lv/index.php/Blog?id=39). Turpat pieejami arī nedaudzi fotoattēli no konferences (http://www.bibelesbiedriba.lv/index.php/Blog?id=36).

Atliek cerēt, ka drīzā laikā lasītāju sasniegs šīs konferences materiālu krājums.

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: