Izlaist līdz saturam

Latvijas baznīcas misionāres Annas Irbes iesvētīšanas 90 gadi

by uz aprīlis 11, 2014

anna_irbe - GS1924.gada Pūpolsvētdienā (13.aprīlī) Rīgas Domā tika iesvētīta zināmākā Latvijas kristīgā misionāre Anna Irbe (1890 – 1973).

Anna Irbe bija mūsu pirmā latviešu baznīcas vadītāja – prezidenta un bīskapa – Kārļa Irbes (1861 – 1934) meita un baznīcas vadītāja īsu brīdi pēc Otrā pasaules kara prāvesta Kārļa Fridriha Irbes (1885 – 1966) māsīca.

Viņas kalpošana Indijas dienvidos – Tamilu zemē – nebija veltīta vietējo pagānu eiropeizēšanai, kā vairākas citās kristīgas misijās darīja un arī dara. Anna Irbe integrējās vietējā kultūrā un sabiedrībā, nesdama Kristus pestījošo vēsti. Šīs misijas rezultātā tika dibināts ciems – Karunagarapuri (Žēlīgā Dieva mājvieta), kurš arvien vēl turpina Annas Irbes aizsākto misiju.

Šosvētdien Rīgas Vecās Ģertrūdes baznīcā plkst. 10.00 dievkalpojumā pieminēs Annas Irbes iesvētīšanas jubileju un atklās piemiņas plāksni par godu šim notikumam.

Šādi  “Svētdienas Rītā” izziņoja nozīmīgo notikumu:

Misijas darbinieces iesvētīšana. (Svētdienas Rīts Nr.16, 1924.g. 13.aprīlis, 5.lpp.)

Pūpolu svētdien, 13.aprīli, plkst. 11 pie dievkalpojuma [dievkalpojuma laikā – V.L.] Doma baznīca notiks mūsu bīskapa Irbes-tēva meitas Annas iesvētīšana par pagānu misijas darbinieci.

Mūsu Latvijas baznīca, kā zināms, ir ārmisijas darbā Zviedrijai pievienojusies, kurai ir plašs misijas lauks sevišķi Indijā. Mūsu bīskapa meita ir pirmā Latvijas darbiniece, kuru mūsu baznīca sūta misijas darbā pie pagāniem. Viņa aizies [dosies – V.L.] uz Indiju un strādās pie Tamiliem.

Lai Dievs viņu pavada viņas garajā ceļā un grūtajā darbā, un piešķir viņas darbam bagātu svētību. Mēs viņu pavadīsim ar savām lūgšanām.

Par šosvētdienas pasākumu – http://www.lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=1679.

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: