Izlaist līdz saturam

Cilvēks no ieņemšanas brīža un pēdējā cieņa pret viņu

by uz jūnijs 27, 2014

AbortsLatvijā ir sākusies iniciatīva, kurai nav tiesības palikt nepamanītai kristiešu vidū –  īsu brīdi pēc dzimšanas nomirušu un mātes miesās mirušu cilvēku cieņa, pēdējais gods.

Ļoti daudzi no mums pazīst kādu ģimeni, kurā bērns miris vēl nedzimis vai īsi pēc piedzimšanas. Medicīniski šādus nāves gadījumus agrīnajā grūtniecības stadijā, līdz 22.nedēļai vai 500 gramu svaram, sauc par spontānajiem abortiem.

Tiem, kuri nav ar šo traģēdiju saskārušies personīgi (piemēram, man) diez rodas jautājums par to, kas notiek pēc šādas traģēdijas. Šādu mazo cilvēku mirušās miesas tiek pieskaitītas medicīniskajiem atkritumiem.

Vai cilvēka miesas pēc nāves tik tiešām ir tikai šādi medicīniski atkritumi?

No vienas puses, var vien mēģināt saprast to briesmīgo zaudējumu sajūtu un bēdas, kurās vecāki (īpaši – mātes) ieslīgst pēc šāda nelaimes gadījuma un pieļaut, ka daļai ir pārlieku sāpīgi risināt jautājumus par sava mirušā bērna apbedīšanu. Savukārt no otras puses, ir vecāki, kuri vēlas savus bērnus pienācīgi apbedīt, pat bez personas koda un oficiālo iestāžu konstatēta cilvēka esamības. Turklāt, nav jau runa tikai par vecākiem, ir runa par Dieva radītu cilvēku, kuram ir tiesības saņemt kaut vai tikai vienu atziņas un cieņas žestu – tikt pienācīgi un godpilni apbedītam.

Protams, ja to uzņemas vecāki (radi) tad valsts likumi būtu jāsakārto tā, lai viņi to varētu izdarīt. Šobrīd tāda iespējamība nav likumos paredzēta. Tomēr, vai arī medicīnas iestādēm nebūtu jānodala šāds cilvēks no “medicīnas atkritumiem”?

Šis noteikti nav raksts ar gatavām atbildēm, bet reakcija uz nedaudz plašāku un specifiskāku rakstu.

Pirmkārt, ir svarīgi apzināties, ka Bībelē  Ījaba grāmatā minētā nomiršana pirms dzimšanas nav kāda hipotētiska valodas forma (piem., 3:11, u.c. vietās), bet gan realitāte, kas skar gaužām daudzus cilvēkus. Otrkārt, ir iedrošinoši lasīt, ka ir cilvēki, kuri, pārdzīvojot savu personisko traģēdiju, paceļ šo tik sāpīgo tematu un mēģina meklēt risinājumus. Visbeidzot, ir labi, ka ir arī kristieši nebaidās saskarties ar šo sāpi un vest šādas traģēdijas skartos pie vienīgā patiesā visu sāpju remdētāja – mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus.

Vairāk par šo – http://nra.lv/latvija/119291-zvaigznu-bernu-vecaki-sak-runat.htm

From → V Vis-Kas-Te

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: