Izlaist līdz saturam

Bībele 2015, 8.nedēļa

by uz janvāris 17, 2015

250px-Lucas_Cranach_(I)_-_The_Law_and_the_GospelVēloties mudināt katru kristieti ikdienā veltīt 15 – 30 minūšu īsu brīdi Bībelei, 2013. gadā mūsu blogs uzsāka projektu Dienišķā maize. Tas katru nedēļu piedāvāja izlasīt noteiktu Svēto Rakstu fragmentu, lai visa gada laikā varētu izlasīt Bībeli „no vāka līdz vākam”. 2013./2014.gada baznīcas kalendāra gadā šo iniciatīvu turpinājām ar projektu Bībele 2014.

Vēlamies šādu pamudinājumu piedāvāt arī 2014./2015. Baznīcas gadā.

Līdzīgi nu jau aizejošajam gadam, 2015. gada Bībeles lasījumu grafiku uzsākam ar Baznīcas liturģiskā gada sākumu (pirmo adventa svētdienu). Kā pagājušajā gādā, arī šogad pie lasījumu grafika piedāvāsim nelielu ieskatu par kādu no šajā lasījumā esošu aspektu, kam nav slikti pievērst uzmanību. Šajos ieskatos kristocentriski (ar lielāko uzmanību pievērstu mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus personai un darbam) lūkosimies pēc Dieva taisnības Bauslībā un žēlastības Evaņģēlijā.

Svētīgu gadu ar Vecās un Jaunās Derības Svētajiem Rakstiem!

8.nedēļas lasījumu grafiks:

Pirmdiena 4Moz 22:1 – 24:25
Otrdiena 4Moz 25:1 – 28:31
Trešdiena 4Moz 29:1 – 31:54
Ceturtdiena 4Moz 32:1 – 34:29
Piektdiena 4Moz 35:1 – 5Moz 1:18
Sestdiena 5Moz 1:19 – 3:29

 

Kad pat ēzelim jārunā

Šinī lasījumā ir stāsts par pravieti Bileāmu un viņa došanos Israēlu nolādēt, kas pārvērtās par ceļu Israēlu svētīt.

Zīmīgi, šim pravietim Dievs ieteica neiet, bet nauda pamudināja pravieti doties pret Dieva gribu. Vai tas nav tik ļoti pazīstams mums arī šodien? Ceļā viņa ēzelis trīs reizes izglāba pravieti no Dieva nolemtas nāves un pat runāja uz savu saimnieku.

Šis ir viens no stāstiem, kurā Bībele liecina par runājošu dzīvnieku. Ja nu pievēršamies abiem runājošajiem dzīvniekiem – čūskai (1Moz 3) un šim ēzelim, tad jāatzīst, abos gadījumos dzīvnieki nav runājuši vienkārši, prasti, bet izteikušies ar apbrīnojamu gudrību un pat inteliģenci.

Šie fakti, pirmkārt, ir fascinējoši tieši paša notikuma dēļ, jo dzīvnieki Bībelē, runas un abstraktas domas ziņā ir pakārtoti cilvēkam. Manai ticībai dzīvniekiem dotās divas iespējas ir patiesi notikušas un es tās neapšaubu, jo Dievam viss ir iespējams. Protams, ir arī apšaubītāji un izsmējēji. Bet ārpus Svētajiem Rakstiem mums nav ne pierādījumu par, nedz pret. Tāpēc šādu domstarpību varam atstāt bez pārlieku lielas diskusijas. Otra lieta, kas abus dzīvnieku runāšanas stāstus dara īpaši interesantus, ir viņu runas veids, proti, gudrība un aristokrātiskā pieeja. Protams, tā kā tieši Dievs ir atvēris abiem dzīvniekiem muti, nav nekas pārsteidzošs, ka tas ir noticis tik izcili, nevis kļuvusi par vervelēšanas vai muļķīguma liecību.

Bet kas tad lika ēzeļmātei runāt?

Tā bija pravieša rīcība, pilnīgi pretēja viņa uzdevumam – klausīt Dieva Vārdu. Arī mums, šodienas kristiešiem, nereti ir tā, ka klūpam tieši tajās lietas, kurās mums būtu jābūt visstiprākajiem. Dievs mūs tad kaut kādā veidā mēģina saukt atpakaļ. Vai mēs vienmēr to dzirdam un Viņam paklausām?

Varbūt arī mums noderētu kāds dzīvnieks, kurš mūs sauktu atpakaļ, brīžos, kad pārāk zemu novērtējam Dieva doto uzdevumu un apsolījumus? Man jau nu noteikti…

Svētīgu atspīdēšanas laiku!

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: