Izlaist līdz saturam

Bībele 2015, 11.nedēļa

by uz februāris 7, 2015

250px-Lucas_Cranach_(I)_-_The_Law_and_the_GospelVēloties mudināt katru kristieti ikdienā veltīt 15 – 30 minūšu īsu brīdi Bībelei, 2013. gadā mūsu blogs uzsāka projektu Dienišķā maize. Tas katru nedēļu piedāvāja izlasīt noteiktu Svēto Rakstu fragmentu, lai visa gada laikā varētu izlasīt Bībeli „no vāka līdz vākam”. 2013./2014.gada baznīcas kalendāra gadā šo iniciatīvu turpinājām ar projektu Bībele 2014.

Vēlamies šādu pamudinājumu piedāvāt arī 2014./2015. Baznīcas gadā.

Līdzīgi nu jau aizejošajam gadam, 2015. gada Bībeles lasījumu grafiku uzsākam ar Baznīcas liturģiskā gada sākumu (pirmo adventa svētdienu). Kā pagājušajā gādā, arī šogad pie lasījumu grafika piedāvāsim nelielu ieskatu par kādu no šajā lasījumā esošu aspektu, kam nav slikti pievērst uzmanību. Šajos ieskatos kristocentriski (ar lielāko uzmanību pievērstu mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus personai un darbam) lūkosimies pēc Dieva taisnības Bauslībā un žēlastības Evaņģēlijā.

Svētīgu gadu ar Vecās un Jaunās Derības Svētajiem Rakstiem!

11.nedēļas lasījumu grafiks:

Pirmdiena Joz 11:1 – 13:33
Otrdiena Joz 14:1 – 17:18
Trešdiena Joz 18:1 – 21:45
Ceturtdiena Joz 22:1 – 24:33
Piektdiena Soģ 1:1 – 3:11
Sestdiena Soģ 3:12 – 5:31

 

Laiks pēc ieiešanas Apsolītajā zemē

Šīs nedēļas lasījumā pieredzam kā tiek pabeigta Apsolītās zemes ieņemšana, sadalīšana un laiku tūliņ pēc tam.

Tauta ir nonākusi Dieva Apsolītajā zemē, Dievs Savu daļu apsolījuma ir piepildījis (Joz 21:45, 23:15). Kā ir ar Israēla tautu?

Vecās Derības apraksts neglaimo Israēla bērniem. Viņi ir piedzīvojuši Dieva apsolījumu piepildījumu, bet arvien ir palikuši tādi paši grēcinieki, kādi ir bijuši līdz tam. Viņu grēcība izpaužas, pirmkārt un galvenokārt, neticībā. Vispirms, viņi nav izdarījuši tā, kā Dievs bija licis viņiem darīt un nav izdzinuši vai iznīcinājuši tautas, kuras pirms viņiem ir dzīvojušas Palestīnā. Tās ir sakautas (arī ne visas) un apspiestas, bet arvien turpat un arvien piekopj elkdievību, kura vēlāk Israēlam būs tik ļoti bīstama. Kāpēc tāda nolaidība? Vai tad viņi nav piedzīvojuši Dieva lielos darbus, sākot jau ar brīnumaino iziešanu no Ēģiptes? Tā sakot, vai Dieva žēlastības darbi nekliedz skaļā balsī par šādu netaisnību – Dievs Savu daļu izdara, bet tauta nevīžo kalpot uzticībā un paklausībā?

Šis stāsts mani vedina uz paralēli ar mūsu, kristiešu, dzīvi. Kaut kādā brīdī kristietis ir piedzīvojis lielu Dieva žēlastību. Patiesībā, pati mūsu dzimšana un eksistence ir tikai pateicoties Dieva žēlastībai, ja nu neko citu no Dieva žēlastības darbiem mēs nevaram pamanīt. Tomēr mēs neklausam, atkrītam un novēršamies.

Neticība kā smags slogs guļas uz Israēla tautas pleciem, kas padara viņu dzīves ļoti grūtas, jo, pirmkārt, viņi ievērojami kaitē savām attiecībām ar Dievu. Otrkārt, Dieva neklausīšana arī sagrauj cilvēku (arī Israēla cilšu) savstarpējās attiecības. Bet par to vairāk nākamās nedēļas lasījumā.

Par spīti tautas neticībai, Dievs paliek uzticīgs. Protams, Israēla dzīve vairs nav viegla un vienkārša, bet arvien tā ir Dieva pasargājumā un žēlastībā. Arī kristiešiem kristīga dzīve ikdienā ne vienmēr ir viegla, vienkārša un bez starpgadījumiem. Tomēr mēs esam Dieva uzmanības lokā, Viņš nekad no mums nenolaiž savu skatu. Beigu galā, Viņš mums neļauj saņemt pārbaudījumus, kādus nevaram panest (1Kor 10:13).

Svētīgu pirms Ciešanu laiku!

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: