Izlaist līdz saturam

Bībele 2015, 19.nedēļa

by uz aprīlis 6, 2015

250px-Lucas_Cranach_(I)_-_The_Law_and_the_GospelVēloties mudināt katru kristieti ikdienā veltīt 15 – 30 minūšu īsu brīdi Bībelei, 2013. gadā mūsu blogs uzsāka projektu Dienišķā maize. Tas katru nedēļu piedāvāja izlasīt noteiktu Svēto Rakstu fragmentu, lai visa gada laikā varētu izlasīt Bībeli „no vāka līdz vākam”. 2013./2014.gada baznīcas kalendāra gadā šo iniciatīvu turpinājām ar projektu Bībele 2014.

Vēlamies šādu pamudinājumu piedāvāt arī 2014./2015. Baznīcas gadā.

Līdzīgi nu jau aizejošajam gadam, 2015. gada Bībeles lasījumu grafiku uzsākam ar Baznīcas liturģiskā gada sākumu (pirmo adventa svētdienu). Kā pagājušajā gādā, arī šogad pie lasījumu grafika piedāvāsim nelielu ieskatu par kādu no šajā lasījumā esošu aspektu, kam nav slikti pievērst uzmanību. Šajos ieskatos kristocentriski (ar lielāko uzmanību pievērstu mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus personai un darbam) lūkosimies pēc Dieva taisnības Bauslībā un žēlastības Evaņģēlijā.

Svētīgu gadu ar Vecās un Jaunās Derības Svētajiem Rakstiem!

19.nedēļas lasījumu grafiks:

Pirmdiena 1L 1:1 – 4:43
Otrdiena 1L 6:1 – 7:40
Trešdiena 1L 8:1 – 11:47
Ceturtdiena 1L 12:1 – 15:29
Piektdiena 1L 16:1 -18:17
Sestdiena 1L 19:1 – 23:32

Burts un Gars

Nezinu kā citiem Bībeles lasītājiem, bet 1.Laiku grāmatas sākuma ģenealoģijas un arī citi tajā izvietotie saraksti man arvien ir raisījuši jautājumu par šo Vecās Derības daļu aktualitāti šodienas kristietībai. Vai tiešām mūsdienu kristietim ir jāzaudē laiks, lai lasītu šķietami bezjēdzīgus paaudžu sarakstus un amatus teju 3000 gadus neeksistējošā valstī?

Pieļauju, ka uz šādu reakciju mani virza mana diezgan nosacītā vēsturiskuma apziņa. Manuprāt, mums, latviešiem, šāda nostāja ir diezgan plaši izplatīta. Mēs maz zinām par saviem senčiem, maz par to rūpējamies un vēl mazāk vēlamies kaut ko darīt mūsu vēsturiskās apziņas veicināšanai. Citiem vārdiem, es esmu ahistorisks un īsti nevēlos mainīties. Bet vai tāpēc uz mani neattiecās 1.Laiku grāmata? Vai tāpēc es varu šķirt tai pāri un lasīt kādu sev tīkamu Bībeles fragmentu?

Protams, ir labāk, ja es lasu kādu sev tīkamu Bībeles fragmentu, nekā nelasu Svētos Rakstus nemaz. Tā sakot, ja vajag izvēlēties mazāko ļaunumu, tad par to ir jāiestājas. Tomēr, vai tiešām mazākais ļaunums ir tas, uz kura meklēšanu kristietim būtu jātiecas?

Vēl ir viens svarīgs jautājums, ja es izvēlos lasīt tikai man patīkamos Bībeles fragmentus, vai es esmu Dieva Vārda uzticīgs lasītājs (uzklausītājs), kas pieņem visu, ko mans Radītājs un Pestītājs man grib pasacīt, vai arī es pats esmu priekšnieks, kurš nosaka, kurā brīdī es gribu klausīties Dievu, bet kurā brīdī es Viņam vēlos aizvērt muti. Protams, man Dieva muti neaizvērt. Ja Viņš man kaut ko gribēs pateikt, es to noteikti saņemšu, bet vai es tam būšu gatavs?

Šādu pārdomu un atziņu dēļ, tā kā es gribu būt Dieva Vārda klausītājs, es pacietīgi lasu 1.Laiku grāmatu un arī citas Svēto Rakstu vietas, kuru atrašanos Rakstu kopumā es nesaprotu. Protams, man ir jautājumi, bet es gribu pakļauties Dievam, nevis diktēt noteikumus Viņam.

Turklāt, es nedomāju, ka es esmu zaudētājs, kad sekoju šādai taktikai. Pirmkārt, es mācos pieņemt no Dieva to, ko Viņš, saglabādams Bībeli tieši tādā veidā, kā es to saņemu, ir gribējis nodot. Lasot visu Bībeli es dzirdu visu, ko Viņš mums cilvēkiem saka, nevis izvēlos tikai pēc sava prāta formētu Dieva vēsti. Otrkārt, nav jau tā, ka es neko nemācos arī no man nesaprotamām Rakstu vietām. Vienu lietu es pilnīgi droši mācos no 1.Laiku grāmats – Dievam ir svarīga vēsture, jo tā ir Dieva darbības pasaulē un cilvēka likteņos vēsture. Bez tam, Dievs arvien dod vēsturei piepildījumu. Tā nav tikai sausu notikumu virkne, kas bezjēdzīgi virzās no punkta a uz punktu b. Dieva vēsturei ir konkrēts mērķis – grēcinieka vešana atpakaļ pie Dieva. Šī mērķa īstais darbinieks ir Kristus – mūsu Kungs un Pestītājs. 1.Laiku grāmata rāda, cik ļoti skrupulozi Dievs pievērš uzmanību mums, cilvēkiem, šķietami nenozīmīgām detaļām. Vai tie visi nav labi iemesli, lai pievērstos 1.Laiku grāmatai? Turklāt, šogad šis lasījums iekrīt svētku – pēc Kristus Augšāmcelšanās dienas – nedēļā, kas, manuprāt, vēl vairāk stiprina manu pārliecību, ka pat aiz šķietami sausiem Rakstu burtiem stāv Dievs, kurš Garā dod pareizās atbildes mūsu ikdienā, ja vien atkal un atkal priecājamies par vislielāko argumentu Dieva mīlestībai uz cilvēkiem – Jēzu Kristu!

Paldies Dievam!

Svētīgus Kristus Augšāmcelšanās svētkus!

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: