Izlaist līdz saturam

Vairāk kā 3/4 Latvijas iedzīvotāju tic Dievam

by uz aprīlis 7, 2015

Pasaules gals

Nupat publicēti dati par Latvijas iedzīvotājiem informē, ka 46 % no Latvijas iedzīvotājiem sevi uzskata par kristiešiem, vēl 29% ticot Dievam, bet neuzskatot sevi par kristiešiem. Tātad, Dievam tic vismaz 75% Latvijas iedzīvotāju. Savukārt 18% atzinuši, ka Dievam netic un 6% nav varējuši sevi pozicionēt. Iepriekšējā gada cipari bijuši, attiecīgi – 44, 30, 19 un 7%.

Daudz vai maz?

Tas, ka teju puse Latvijas iedzīvotāju sevi pieskaita kristietība, manuprāt, ir ļoti liels skaits. Pieļauju, ka vēl kāds skaits no Dievam ticīgajiem, bet pie kristietības sevi nepieskaitošajiem aptaujātajiem arī ir saistīti ar kristietību, bet aptaujas formulējumos kaut kas nav saprasts vai pārprasts, jo citas “Dievam (dievam) ticīgo” grupas (piemēram, jūdaisti, dievturi vai musulmaņi) nevarētu kopā veidot tik lielu procentu (29%) ārpus kristietības. Tomēr Dievam neticošo iedzīvotāju skaits arī ir ļoti liels.

Šāda aptauja visumā saskan ar citām, līdzīgām, kuras arī rēķina kristīgai baznīcai piederīgo Latvijas iedzīvotāju sakaitu aptuveni 80% robežās. Protams, te runa nav par visiem, kas sēž svētdienā baznīcas solā. Vēl mazāk būs runa par tiem, kas savā dzīvē īsteno kristīgos principus ārpus dievnama sienām – darbadienās un ikdienas dzīves ritumā. Tomēr tas jau ir temats citai diskusijai.

Pieļauju, šādas aptaujas un to rezultāti rāda, cik vēl liels mums, kristiešiem, misijas darbs darāms. Lai Dievs mums palīdz!

Nedaudz vairāk par šo aptauju – http://www.delfi.lv/news/national/politics/par-kristiesiem-sevi-uzskata-gandriz-puse-latvijas-iedzivotaju-secinats-aptauja.d?id=45783357

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: