Izlaist līdz saturam

Bībele 2015, 20.nedēļa

by uz aprīlis 11, 2015

250px-Lucas_Cranach_(I)_-_The_Law_and_the_GospelVēloties mudināt katru kristieti ikdienā veltīt 15 – 30 minūšu īsu brīdi Bībelei, 2013. gadā mūsu blogs uzsāka projektu Dienišķā maize. Tas katru nedēļu piedāvāja izlasīt noteiktu Svēto Rakstu fragmentu, lai visa gada laikā varētu izlasīt Bībeli „no vāka līdz vākam”. 2013./2014.gada baznīcas kalendāra gadā šo iniciatīvu turpinājām ar projektu Bībele 2014.

Vēlamies šādu pamudinājumu piedāvāt arī 2014./2015. Baznīcas gadā.

Līdzīgi nu jau aizejošajam gadam, 2015. gada Bībeles lasījumu grafiku uzsākam ar Baznīcas liturģiskā gada sākumu (pirmo adventa svētdienu). Kā pagājušajā gādā, arī šogad pie lasījumu grafika piedāvāsim nelielu ieskatu par kādu no šajā lasījumā esošu aspektu, kam nav slikti pievērst uzmanību. Šajos ieskatos kristocentriski (ar lielāko uzmanību pievērstu mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus personai un darbam) lūkosimies pēc Dieva taisnības Bauslībā un žēlastības Evaņģēlijā.

Svētīgu gadu ar Vecās un Jaunās Derības Svētajiem Rakstiem!

20.nedēļas lasījumu grafiks:

Pirmdiena 1L 24:1 – 27:34
Otrdiena 1L 28:1 – 2L 1:18
Trešdiena 2L 2:1 – 5:14
Ceturtdiena 2L 6:1 – 8:18
Piektdiena 2L 9:1 – 13:23
Sestdiena 2L 14:1 – 17:19

Templis

Šajā lasījumā atkal atkārtosim un šo to jaunu uzzināsim par Vecās derības Jeruzālemes Tempļa būvniecību, darbu pabeigšanu un jaunā dievnama iesvētīšanu. Bez tam, turpmākā stāstījumā, saskarsimies ar Tempļa lomu Vecās Derības tautas dzīvē.

Tad, kad tuksnesī (eksodusa laikā) Dievs ievācās (skaistāks, bibliskāk pieņemamāks termins būtu apmetās, bet ievācās mani uzrunā ar šodienas lietojumu) pie Savas tautas, tad mums tika dota kāda brīnišķīga liecība – Dievs ir gatavs ļoti daudz darīt, lai kalpotu Savai radībai. Jau šinī solī vien ir nomanāms, ka Dievs – visa Radītājs un Uzturētājs – nav kāds iedomīgs un augstmanīgs kungs, bet gan ir gatavs iesaistīties radības priekos un bēdās. Vai tā ir maza lieta?

Pieņemsim, izmantojot ļoti laicīgu un cilvēcīgu paralēli, ka kāds varens karalis (prezidents), plaši zināms bagātnieks vai slavena filmu zvaigzne izteiktu vēlmi apmesties pie mums, tādos pašos apstākļos, kā mitināmies mēs. Pie kāda tas būtu neliels dzīvoklītis, kādam citam tā būtu ģimenes mājiņa, bet, lai arī par ko ir runa, tie apstākļi diez vai kaut tuvu atbildīs tam, ko šāda līmeņa cilvēki bauda un laicīgos apstākļos viņi arī saņem. Ja nu viņš tiešām vēlēsies būt kopā ar visikdienišķākajiem cilvēkiem, tad mēs to uzskatīsim par augsti vērtējamu pieticību un cieņu pret mūsu dzīvi un tās apstākļiem.

Bībeles liecībā visu varenais Dievs dara vēl daudz vairāk. Tā vietā, lai uzturētos savā godības augstībā, Viņš iemitinās pie Savas tautas, vispirms Liecības teltī, tad arī – namā. Mēs zinām, ka visa pasaule nevar Viņu pienācīgi uzņemt, bet Viņš, mūs mīlēdams, nāk un mājo mūsu vidū.

Tieši šāda ir Bībeles vēsts – Dievs mājo Savējo vidū. Sākotnēji tas bija teltī, tad namā, bet tagad tas ir katrā vietā, kur piesauc Viņa Vārdu, kur krista bērnus un pulcējas ap Rakstiem un Tā Kunga mielastu.

Turklāt, tas nav mūsu nopelns, tā ir žēlastība, jo mēs nevaram Viņam sagatavot un sarīkot pienācīgu pieņemšanu un uzturēšanos, bet gan varam tikai pateikties par Viņa labvēlību un mīlestību, un ar pagodinājumu baudīt šo žēlastību.

Tieši tāpēc Sālamana celtais Templis, tāpat kā Mozus celtā telts un mūsu būvētās baznīcas un draudzes, kas tajās pulcējas, ir liecība par Dieva žēlastību, ka Dievs ir ar Savējiem, ar mums. Baudīsim to ar pateicību!

Paldies Dievam!

Svētīgu Kristus Augšāmcelšanās laiku!

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: