Pāriet uz saturu

Bībele 2015, 24.nedēļa

by uz maijs 9, 2015

250px-Lucas_Cranach_(I)_-_The_Law_and_the_GospelVēloties mudināt katru kristieti ikdienā veltīt 15 – 30 minūšu īsu brīdi Bībelei, 2013. gadā mūsu blogs uzsāka projektu Dienišķā maize. Tas katru nedēļu piedāvāja izlasīt noteiktu Svēto Rakstu fragmentu, lai visa gada laikā varētu izlasīt Bībeli „no vāka līdz vākam”. 2013./2014.gada baznīcas kalendāra gadā šo iniciatīvu turpinājām ar projektu Bībele 2014.

Vēlamies šādu pamudinājumu piedāvāt arī 2014./2015. Baznīcas gadā.

Līdzīgi nu jau aizejošajam gadam, 2015. gada Bībeles lasījumu grafiku uzsākam ar Baznīcas liturģiskā gada sākumu (pirmo adventa svētdienu). Kā pagājušajā gādā, arī šogad pie lasījumu grafika piedāvāsim nelielu ieskatu par kādu no šajā lasījumā esošu aspektu, kam nav slikti pievērst uzmanību. Šajos ieskatos kristocentriski (ar lielāko uzmanību pievērstu mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus personai un darbam) lūkosimies pēc Dieva taisnības Bauslībā un žēlastības Evaņģēlijā.

Svētīgu gadu ar Vecās un Jaunās Derības Svētajiem Rakstiem!

24.nedēļas lasījumu grafiks:

Pirmdiena Īj 19:1 – 22:30
Otrdiena Īj 23:1 – 28:28
Trešdiena Īj 29:1 – 31:40
Ceturtdiena Īj 32:1 – 35:16
Piektdiena Īj 36:1 – 39:30
Sestdiena Īj 40:1 – 42:17

 Sarunas par ciešanām un Dievs

Visa Ījaba grāmata ir pilna ar daudzām ļoti sarežģītām mācībām, kā garīgām, tā arī miesīgām.

Ļoti labs piemērs, varētu teikt – pat miesīgi praktisks, ir tas kā Ījaba draugi parādīja cieņu ciešanu sagrauztajam Ījabam. Viņi apsēdās un nedēļu skuma līdzas (2:13). Vai daudzi mūsdienu līdzcietēji to var un grib? Arī Ījabs no savas puses parādīja savu draudzību, kad pēc Dieva pavēles aizlūdza par saviem draugiem (42:7 – 10).

Viena no mulsinošākajām lietām, vismaz man, lasot šo grāmatu, arvien ir bijis saturs un rezultāts. Proti, lasot sarunas, arvien man ir licies, ka Ījaba draugiem ir daudz lielāka taisnība par Ījabu pašu. Arī Dievs, kad runā uz Ījabu, neatzīst viņa pretenzijas, tādējādi šķietami atbalstot Ījaba draugus. Tomēr Ījaba draugi ir tie, kuri saņem vislielāko (pelnītāko!) Dieva dusmu devu. Kāpēc?

Rodas sajūta, ka Ījaba grāmata ir tāda kā teātra izrāde, kura tiek izspēlēta lasītāja priekšā, un kurā tikai pašās beigās saprotam, kas un kā. Ja tas kaut nedaudz ir taisnība, tad Ījaba stāsts ir vareni tuvu ļoti veiksmīga lielbudžeta filmas – dažādu balvu vinnētājas – scenārijam.

Kas tad ir tā atslēga, kura ļauj pareizi saprast Ījaba grāmatu un to, ko tā saka lasītājam? Manuprāt, visa grāmatas lasīšana iegūst savu jēgu, ja allaž paturam prātā Ījaba grēkatziņu (40:3 – 5), jo, pirmkārt, lai arī ko domājam, runājam vai darām, kristiešiem allaž ir jāatceras par faktu, ka Dievs ir tas, kurš zina visa esošā patieso labumu vai sliktumu. Tāpēc, nevis mēs, radība, varam izlemt, vai kāda lieta ir laba, vai kāds Dieva uzlikts pārbaudījumu laiks ir taisnīgs, utt., bet tikai pats Dievs nosaka visu lietu patieso vērtību. Tas ir tas, ko izdarīja Ījabs – viņš runāja savās sāpēs, viņš sauca uz Dievu un pat Dievu vainoja, bet, saskaroties ar Radītāju, Ījabs ir pazemīgs Dieva bērns, kas pieņem Debesu Tēva gribu, nevis pastāv uz savu patiesību. Protams, tas ir visgrūtākais uzdevums un padoms – nolikt savu gribu maliņā, lai pieņemtu Dieva prātu (gribu), bet tieši tā ir pareizā atbilde.

Turklāt, pareizā atbilde nav kāda teorija, vai kaut kas slēpts. Pareizā atbilde ir Dieva mīlestība, kuru Viņš ir pierādījis Kristū. Tieši Kristus ir Dieva atbilde uz katru cilvēka ciešanu un izmisumu.

Šo atbildi gan varam pieņemt tikai Svētā Gara spēkā, jo grēcīgajam cilvēkam pašam savā spēkā tas nav iespējams. Īpaši grūti tas ir tāpēc, ka Dievu un Viņa darbus savā dzīvē un pasaules vēsturē varam redzēt tikai pagājušajos notikumos, nevis šajā brīdī. Vienīgi varam lūgt Dievu, lai Viņš dod mums pareizu sirdi un prātu. Tādu sirdi un prātu, kāds bija Ījabam.

Paldies Dievam!

Svētīgu Kristus Augšāmcelšanās laiku!

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: