Izlaist līdz saturam

Bībele 2015, 26.nedēļa

by uz maijs 23, 2015

250px-Lucas_Cranach_(I)_-_The_Law_and_the_GospelVēloties mudināt katru kristieti ikdienā veltīt 15 – 30 minūšu īsu brīdi Bībelei, 2013. gadā mūsu blogs uzsāka projektu Dienišķā maize. Tas katru nedēļu piedāvāja izlasīt noteiktu Svēto Rakstu fragmentu, lai visa gada laikā varētu izlasīt Bībeli „no vāka līdz vākam”. 2013./2014.gada baznīcas kalendāra gadā šo iniciatīvu turpinājām ar projektu Bībele 2014.

Vēlamies šādu pamudinājumu piedāvāt arī 2014./2015. Baznīcas gadā.

Līdzīgi nu jau aizejošajam gadam, 2015. gada Bībeles lasījumu grafiku uzsākam ar Baznīcas liturģiskā gada sākumu (pirmo adventa svētdienu). Kā pagājušajā gādā, arī šogad pie lasījumu grafika piedāvāsim nelielu ieskatu par kādu no šajā lasījumā esošu aspektu, kam nav slikti pievērst uzmanību. Šajos ieskatos kristocentriski (ar lielāko uzmanību pievērstu mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus personai un darbam) lūkosimies pēc Dieva taisnības Bauslībā un žēlastības Evaņģēlijā.

Svētīgu gadu ar Vecās un Jaunās Derības Svētajiem Rakstiem!

26.nedēļas lasījumu grafiks:

Pirmdiena Ps 52:1 – 61:9
Otrdiena Ps 62:1 – 69:37
Trešdiena Ps 70:1 – 76:13
Ceturtdiena Ps 77:1 – 81:17
Piektdiena Ps 82:1 – 89:53
Sestdiena Ps 90:1 – 98:9

Psalmi – lūgšanas paraugs

Psalmi ir Dieva apliecinājums un slavēšana, tajos atrodama gluži ikdienišķas situācijas un ļoti nozīmīgi dzīves brīži. Šīs lietas padara psalmus par lūgšanu, citiem vārdiem, par ikdienas sarunu ar Dievu, un lūgšanas paraugu.

Lūgšana ir ļoti nozīmīga kristieša dzīves sastāvdaļa. Tās svars ir nenovērtējams, jo lūgšana ir saruna ar pašu Visaugstāko. Izmantojot laicīgu analoģiju, kā būtu, ja mēs mēs, visbiežāk pie valsts varas gaiteņiem un pie sabiedrības augšējiem slāņiem nepiederoši cilvēki, pēkšņi nonākam pie galda ar mūsu zemes vai pat starptautiska mēroga varenajiem, pie cilvēkiem, kuriem ir vara un līdzekļi, par kuriem varam tikai sapņot. Šajā gadījumā izvēlējos ASV prezidentu Baraku Obamu vienu no mūsdienu pasaules ietekmīgākajiem cilvēkiem. Kādas būtu mūsu sarunas ar šo pasaules vareno, ja paturam prātā, ka tikšanās gaita un tās iznākums var tik ļoti ietekmēt mūsu dzīvi? Parasti, šādā tikšanās reizē valdnieks var mums atlicināt vien īsu mirkli, viņš uz mums noskatās no varas augstumiem, un viņam ir visai maza interese par mūsu necilo personu. Tomēr lūgšana Trīsvienīgajam Dievam ir savādāka saruna. Šis varenais Valdnieks, mums atlicina tik daudz laiku, cik mēs atlicinām Viņam, Viņš mūs ļoti uzmanīgi klausās, iedziļinās mūsu sacītajā un, vēl vairāk, Viņš patiešām vēlas, lai mums būtu vislabākais iespējamais risinājums. Salīdzinot šīs divas situācijas, kāda ir mūsu lūgšana – saruna ar Dievu?

Tās ir lietas, kuras redzam psalmos – vēršanos pie Dieva, paļāvību un Viņa labo prātu un patiesi tēvišķīgo norūpi, kuru saņemam un saņemsim no Viņa.

Ja pievēršamies apskatāmajiem jautājumiem, tad redzam, ka saruna ar Dievu nav kāda teatrāli iestudēta vai ceremoniāli sausa, bet gan skar tik tiešām aktuālo. Ja Dieva bērnam sirds ir pilna ar prieku, tad viņš to nes Dieva priekšā. Savukārt, ja ir bailes un izmisums, tad tas plūst no ticīgā mutes. Jo mēs esam kristīti Kristus vārdā, mēs varam, neslēpdami neko, būt patiesi. Piemēram, mēs varam pat izteikt savas dusmas un vilšanos, ja vien pēc šiem vārdiem seko paļāvības apliecība. Tik daudz Dievs mums dod un pieņem no mums lūgšanā. Par to visu liecina psalmi.

Vēl vēlējos pievienot īsus vārdus par 46.psalmu, kura vārdu pamatā ir radusies mūsu baznīcas himna – Dievs Kungs ir mūsu stiprā pils. Te ir liecība par Dievu kā patvērumu izmisumā un pārliecība par Dieva žēlastības pilno uzturēšanu. Šī paļāvība ir par spīti katrai pasaulīgai lietai, kas varētu liecināt par pretējo. Te ir arī aicinājums – misija – katram no mums, lai mēs vedam arī ikvienu citu Dieva cilvēku atpakaļ pie vienīgā patiesā avota un žēlastības sēdekļa.

 

Paldies Dievam!

Svētīgus Svētā Gara  izliešanas svētkus!

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: