Izlaist līdz saturam

Bībele 2015, 27.nedēļa

by uz maijs 30, 2015

250px-Lucas_Cranach_(I)_-_The_Law_and_the_GospelVēloties mudināt katru kristieti ikdienā veltīt 15 – 30 minūšu īsu brīdi Bībelei, 2013. gadā mūsu blogs uzsāka projektu Dienišķā maize. Tas katru nedēļu piedāvāja izlasīt noteiktu Svēto Rakstu fragmentu, lai visa gada laikā varētu izlasīt Bībeli „no vāka līdz vākam”. 2013./2014.gada baznīcas kalendāra gadā šo iniciatīvu turpinājām ar projektu Bībele 2014.

Vēlamies šādu pamudinājumu piedāvāt arī 2014./2015. Baznīcas gadā.

Līdzīgi nu jau aizejošajam gadam, 2015. gada Bībeles lasījumu grafiku uzsākam ar Baznīcas liturģiskā gada sākumu (pirmo adventa svētdienu). Kā pagājušajā gādā, arī šogad pie lasījumu grafika piedāvāsim nelielu ieskatu par kādu no šajā lasījumā esošu aspektu, kam nav slikti pievērst uzmanību. Šajos ieskatos kristocentriski (ar lielāko uzmanību pievērstu mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus personai un darbam) lūkosimies pēc Dieva taisnības Bauslībā un žēlastības Evaņģēlijā.

Svētīgu gadu ar Vecās un Jaunās Derības Svētajiem Rakstiem!

27.nedēļas lasījumu grafiks:

Pirmdiena Ps 99:1 – 104:35
Otrdiena Ps 105:1 – 107:43
Trešdiena Ps 108:1 – 118:29
Ceturtdiena Ps 119:1 – 176
Piektdiena Ps 120:1 – 138:8
Sestdiena Ps 139:1 – 150:6

Psalms kā Dieva dotās mācības slavējums un svētceļojums

Šajā lasījumā ir garākais psalms – 119. Tas ir psalms, kurš nav vien Dieva mācības slavējums, bet arī ar katra panta burtiem iziet cauri visam ebreju alfabētam. Tā, katri astoņi pantu pirmie vārdi secīgi sākas ar nākamo burtu: pirmie astoņi ar alefu, otrie – ar betu, utt. Tā autors ir spējis apvienot ļoti dziļas ticības lietas ar poētiku.

Vesela rinda psalmu (120 – 134) ir saukti par svētceļojuma vai augšupceļa psalmiem. Tā kā liela daļa psalmu ir slavēšanas dzeja (mūzika), tad šie tā vien liekas, ka ir psalmu psalmi. Šie psalmi pavadīja svētceļniekus, kad viņi devās uz Jeruzālemi (svētceļojuma mērķi), līdzīgi ticīgā dzīvei, kurā mēs soļo pretī Dievam.

Tomēr pāri šiem novērojumiem stāv fakts, ka psalmi ir kā ikdiena ar Dievu, kurā daudz nozīmīgāk ir būt iekšā, nevis par to daudz runāt.

 

Paldies Dievam!

Svētīgus Trīsvienības svētkus!

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: