Izlaist līdz saturam

Bībele 2015, 28.nedēļa

by uz jūnijs 6, 2015

250px-Lucas_Cranach_(I)_-_The_Law_and_the_GospelVēloties mudināt katru kristieti ikdienā veltīt 15 – 30 minūšu īsu brīdi Bībelei, 2013. gadā mūsu blogs uzsāka projektu Dienišķā maize. Tas katru nedēļu piedāvāja izlasīt noteiktu Svēto Rakstu fragmentu, lai visa gada laikā varētu izlasīt Bībeli „no vāka līdz vākam”. 2013./2014.gada baznīcas kalendāra gadā šo iniciatīvu turpinājām ar projektu Bībele 2014.

Vēlamies šādu pamudinājumu piedāvāt arī 2014./2015. Baznīcas gadā.

Līdzīgi nu jau aizejošajam gadam, 2015. gada Bībeles lasījumu grafiku uzsākam ar Baznīcas liturģiskā gada sākumu (pirmo adventa svētdienu). Kā pagājušajā gādā, arī šogad pie lasījumu grafika piedāvāsim nelielu ieskatu par kādu no šajā lasījumā esošu aspektu, kam nav slikti pievērst uzmanību. Šajos ieskatos kristocentriski (ar lielāko uzmanību pievērstu mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus personai un darbam) lūkosimies pēc Dieva taisnības Bauslībā un žēlastības Evaņģēlijā.

Svētīgu gadu ar Vecās un Jaunās Derības Svētajiem Rakstiem!

28.nedēļas lasījumu grafiks:

Pirmdiena Sak 1:1 – 5:23
Otrdiena Sak 6:1 – 11:31
Trešdiena Sak 12:1 – 16:33
Ceturtdiena Sak 17:1 – 21:31
Piektdiena Sak 22:1 – 26:28
Sestdiena Sak 27:1 – 31:31

 

Bībeles praktisko padomu grāmata

Šodien vienas no labāk pirktajām grāmatām ir no praktisko padomu sērijas „Kā vislabāk …”, „Kā sakopt dārzu”, „Kā nopelnīt miljonu”, utt. Tas arī ir ļoti labi saprotams, jo cilvēki vēlas sakārtot visu savu dzīvi vai arī kādu konkrētu tās daļu, to uzlabot un no tās baudīt labumus. Sakāmvārdu grāmata ir tieši šāda literatūra, jo tā lasītājam piedāvā risinājumus ļoti daudzām ikdienas situācijām.

Sakāmvārdu grāmatā apkopotais ir vairāk kā divarpus tūkstoši gadus sen pierakstīts. Vai tas noder arī šodien? Manuprāt, jā.

Sakāmvārdu grāmata kalpo par pierādījumu cilvēku gudrības būtībai, kura savā kvintesencē kalpo arvien ir aktuāla. Tāpēc, lai arī daudzviet šī grāmata mērķēta uz konkrēta valdnieka (Sālamana) padomiem saviem pēcnācējiem – valdniekiem, Sakāmvārdi noder ikvienam cilvēkam visos laikos. Šajā grāmatā lietu būtība tiek izanalizēta līdz kodolam, un piedāvāts labākais risinājums. Tā ir ar laulības jautājumiem, kur visām dzīves kārtām autors atgādina, ka tieši laulības pasargāšanā ir svētība, kamēr sekošana savām kaislēm ārpus laulības noved postā. Tāpat ir ar darba kultūru, kura cilvēcei ir nepieciešama, kaut kā laba un nozīmīga sasniegšanai.

Vēl vairāk, Sakāmvārdi paver aizkaru uz patiesas gudrības būtību. Pirmkārt, gudrība ir Dieva dāvana, pat tiem cilvēkiem, kas Dievu noraida un savas prasmes un zināšanas izmanto pret Viņu. Otrkārt, gudrība nav pilnīga, ja tā neņem vērā Dieva lomu un vietu Viņa radītajā pasaulē. Tas parāda, ka patiesībā ir tikai viena gudrība, proti tā, kas ir saistīta ar Dieva atziņu.

Tomēr arī laicīgi vērojam, ka Dievs šo pasauli ir iekārtojis ar zināmiem likumiem un izpētāmām likumsakarībām. Kāda ir Dieva Sakāmvārdos (Bībelē) atklātā gudrība un kā tā atšķiras no ārpus Bībeles gudrībām? Pasaulīgajās lietās abas šīs gudrības viena no otras daudz neatšķiras. Tieši tāpēc Bībeles gudrības literatura ir lielu līdzību ar citu gudrības literatūru. Tomēr vienā ziņā Bībeles gudrības grāmatas ir pārākas, jo tās apliecina vienīgo Trīsvienīgo Dievu, kuru nespēj apliecināt citas gudrības. Tāpēc, pat ja kādā citā jautājumā Bībeles gudrība varētu neapskatīt kaut ko no dzīves jautājumiem, tikai Bībeles gudrību literatūra dod cilvēka pašu svarīgāko pamatu – apliecību par Kristus nākšanu un Viņa darbu.

Paldies Dievam!

Svētīgu laiku pēc Trīsvienības svētkiem!

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: