Izlaist līdz saturam

Bībele 2015, 30.nedēļa

by uz jūnijs 22, 2015

250px-Lucas_Cranach_(I)_-_The_Law_and_the_GospelVēloties mudināt katru kristieti ikdienā veltīt 15 – 30 minūšu īsu brīdi Bībelei, 2013. gadā mūsu blogs uzsāka projektu Dienišķā maize. Tas katru nedēļu piedāvāja izlasīt noteiktu Svēto Rakstu fragmentu, lai visa gada laikā varētu izlasīt Bībeli „no vāka līdz vākam”. 2013./2014.gada baznīcas kalendāra gadā šo iniciatīvu turpinājām ar projektu Bībele 2014.

Vēlamies šādu pamudinājumu piedāvāt arī 2014./2015. Baznīcas gadā.

Līdzīgi nu jau aizejošajam gadam, 2015. gada Bībeles lasījumu grafiku uzsākam ar Baznīcas liturģiskā gada sākumu (pirmo adventa svētdienu). Kā pagājušajā gādā, arī šogad pie lasījumu grafika piedāvāsim nelielu ieskatu par kādu no šajā lasījumā esošu aspektu, kam nav slikti pievērst uzmanību. Šajos ieskatos kristocentriski (ar lielāko uzmanību pievērstu mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus personai un darbam) lūkosimies pēc Dieva taisnības Bauslībā un žēlastības Evaņģēlijā.

Svētīgu gadu ar Vecās un Jaunās Derības Svētajiem Rakstiem!

30.nedēļas lasījumu grafiks:

Pirmdiena Jes 13:1 – 18:7
Otrdiena Jes 19:1 – 23:18
Trešdiena Jes 24:1 – 28:29
Ceturtdiena Jes 29:1 – 32:20
Piektdiena Jes 33:1 – 37:38
Sestdiena Jes 38:1 – 41:29

Dievs un radība.

Manuprāt, visgrūtākais cilvēka attiecībās ar Dievu, ir pieņemt Dieva (Radītāja) neaprakstāmo pārākumu pār cilvēku (radību). Šīs milzīgās pretrunas labai izpratnei, vismaz man, ļoti noder 29:16, kur pravietis stāsta kā māls (radība – cilvēki) stājas pret Dievu (Radītāju).

Dievs, radīdams cilvēku, ir ielicis vajadzību pēc Radītāja un Uzturētāja, proti, paša Dieva. Vai tā nav pati labākā dāvana, it īpaši, ja paturam prātā, ka Dievs ir mīlestības Dievs?

Kopš grēkā krišanas cilvēkā ir saglabājusies šī vajadzība, bet tā prasās pēc realizācijas pilnīgi dīvainā veidā, pat – vērsta pret Dievu. Tāpēc ir labi paturēt prātā, ka cilvēks nav Dievs un atšķiras no Dieva kā māls atšķiras no veidotāja.

Turpretī cilvēks grib nostāties pret Radītāju un ieņemt Viņa vietu. Tas  gan nav iespējams, jo arī māls nevar ieņemt veidotāja vietu. Vēl trakāk ir tas, ka, vēršoties pret Radītāju, radība nevien zaudē Radītāja doto mīlestību, bet arī kaitē savai dzīvei jau šeit uz zemes. Ir tikai viens labs un iespējamais variants – cilvēks, apzinādamies savu mīlestības atkarību no Dieva, – paļaujas uz savu Radītāju. Jesaja iesaka sakārtot savu dzīvi pēc vispareizākā modeļa – apliecināt patiesību par Dievu Radītāju un cilvēku radību. Vēl vairāk, Jesaja rāda, cik slikti rezultāti ir neklausot Dievu, un cik labi – kad Viņam seko. Vai šis nav visnoderīgākais padoms arī mūsdienās mums?

Paldies Dievam!

Svētīgu laiku pēc Trīsvienības svētkiem!

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: