Izlaist līdz saturam

Bībele 2015, 35.nedēļa

by uz jūlijs 25, 2015

250px-Lucas_Cranach_(I)_-_The_Law_and_the_GospelVēloties mudināt katru kristieti ikdienā veltīt 15 – 30 minūšu īsu brīdi Bībelei, 2013. gadā mūsu blogs uzsāka projektu Dienišķā maize. Tas katru nedēļu piedāvāja izlasīt noteiktu Svēto Rakstu fragmentu, lai visa gada laikā varētu izlasīt Bībeli „no vāka līdz vākam”. 2013./2014.gada baznīcas kalendāra gadā šo iniciatīvu turpinājām ar projektu Bībele 2014.

Vēlamies šādu pamudinājumu piedāvāt arī 2014./2015. Baznīcas gadā.

Līdzīgi nu jau aizejošajam gadam, 2015. gada Bībeles lasījumu grafiku uzsākam ar Baznīcas liturģiskā gada sākumu (pirmo adventa svētdienu). Kā pagājušajā gādā, arī šogad pie lasījumu grafika piedāvāsim nelielu ieskatu par kādu no šajā lasījumā esošu aspektu, kam nav slikti pievērst uzmanību. Šajos ieskatos kristocentriski (ar lielāko uzmanību pievērstu mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus personai un darbam) lūkosimies pēc Dieva taisnības Bauslībā un žēlastības Evaņģēlijā.

Svētīgu gadu ar Vecās un Jaunās Derības Svētajiem Rakstiem!

35.nedēļas lasījumu grafiks:

Pirmdiena Ech 10:1 – 13:23
Otrdiena Ech 14:1 – 17:24
Trešdiena Ech 18:1 – 20:29
Ceturtdiena Ech 20:30 – 22:31
Piektdiena Ech 23:1 – 26:21
Sestdiena Ech 27:1 – 29:21

Sāpju pilnā Dieva mīlestība uz Savu tautu.

Ecehiēla grāmata ir liecība lielajai Dieva mīlestībai.

Ja citās grāmatās Dieva mīlestība ir atrodama pozitīvi, tad šeit daudzās vietās Dieva mīlestību var ieraudzīt no negatīvās puses. Proti, tik daudzās Ecehiēla grāmatas vietās varam lasīt par to, cik ļoti Dievam sāp par Israēla neuzticību, cik sāpju pilni vārdi un cik asi izteicieni. Gluži kā, kad ģimenes cilvēki nokļuvuši neuzticības gūstā, arī šeit Dievs nevairās no ļoti precīziem un sāpinošiem vārdiem – var just Dieva sāpes par Viņa tautas neuzticību.

Dievs mēģina norādīt vēl palikušajai tautas daļai – Jūdas ķēniņvalsts atlikumam – uz iemesliem, kāpēc no politiskās kartes pazuda ziemeļu valsts, Israēls, jeb Samarija. Iemesli nākošajam sodam bija tādi paši kā ziemeļu kaimiņu satriekšanai un izklīdināšanai – neuzticība Dievam, tautas patiesajam Balstam un Uzturētājam.

Kā jau patiesais visu lietu Kungs, Trīsvienīgais Dievs neatstāj pēdējo vārdu pārmetumam vai nosodījumam, bet atgādina, ka ļauna nāve Viņu netīksmina, bet ļaundara „no ļaunā ceļa, ka tas dzīvotu” (18:23). Šis pants un tam līdzīgie ir labs Dieva mācības summējums pret katru skaidrojumu par Viņa dusmu vārdu kā pēdējo. Tikai viens vārds Dieva sacītajā ir pēdējais – ŽĒLASTĪBA.

Paldies Dievam!

Svētīgu laiku pēc Trīsvienības svētkiem!

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: