Izlaist līdz saturam

Bībele 2015, 36.nedēļa

by uz augusts 1, 2015

250px-Lucas_Cranach_(I)_-_The_Law_and_the_GospelVēloties mudināt katru kristieti ikdienā veltīt 15 – 30 minūšu īsu brīdi Bībelei, 2013. gadā mūsu blogs uzsāka projektu Dienišķā maize. Tas katru nedēļu piedāvāja izlasīt noteiktu Svēto Rakstu fragmentu, lai visa gada laikā varētu izlasīt Bībeli „no vāka līdz vākam”. 2013./2014.gada baznīcas kalendāra gadā šo iniciatīvu turpinājām ar projektu Bībele 2014.

Vēlamies šādu pamudinājumu piedāvāt arī 2014./2015. Baznīcas gadā.

Līdzīgi nu jau aizejošajam gadam, 2015. gada Bībeles lasījumu grafiku uzsākam ar Baznīcas liturģiskā gada sākumu (pirmo adventa svētdienu). Kā pagājušajā gādā, arī šogad pie lasījumu grafika piedāvāsim nelielu ieskatu par kādu no šajā lasījumā esošu aspektu, kam nav slikti pievērst uzmanību. Šajos ieskatos kristocentriski (ar lielāko uzmanību pievērstu mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus personai un darbam) lūkosimies pēc Dieva taisnības Bauslībā un žēlastības Evaņģēlijā.

Svētīgu gadu ar Vecās un Jaunās Derības Svētajiem Rakstiem!

36.nedēļas lasījumu grafiks:

Pirmdiena Ech 30:1 – 32:32
Otrdiena Ech 33:1 – 36:15
Trešdiena Ech 36:16 – 39:29
Ceturtdiena Ech 40:1 – 42:20
Piektdiena Ech 43:1 – 45:25
Sestdiena Ech 46:1 – 48:35

Dieva likts sargs

Līdzīgi kā 3.nodaļā (:17 – 21), arī 33.nodaļa (:1 – 9) raksta par sarga pienākumu. Būt par sargu: daudz vai maz?

Dievs ir radījis cilvēku, bet radība krita grēkā. Vai varam iedomāties, cik liela ir mūsu traģēdija? Vai varam aptvert, ka viss tas sliktais, kas mums nepatīk, kas mums traucē un mūs nomoka, nav Dieva domāts mums, bet ir grēkā krišanas rezultāts? Vai varam kaut bišķi izprast, kā būtu tad, ja būtu viss arvien tikai labs kā tas bija pirms grēkā krišanas traģēdijas?

Domāju, nevaram.

Tomēr Dievs mūs, grēciniekus, arvien vēl mīl. Ecehiēla grāmata ir vēl viens apliecinājums šai mīlestībai. Dieva sūtītie patiesības paudēji ir vēstneši, kuri ir sūtīti, lai arvien mazāk būtu zudībā ejošo grēcinieku, un arvien vairāk būtu izglābto, apžēloto grēcinieku.

Ecehiēls ir viens no tiem autoriem, kas vis precīzāk apraksta Dieva sūtīta sarga uzdevumu. Vai tas nav zīmīgi, ka šo sarga darbības un atbildības aprakstu noslēdz vēl viens atgādinājums, ka Dievs nevēlas grēcinieka bojāeju, bet katra grēcinieka atgriešanos un dzīvi te un arī mūžībā. Šī vēsts ir tik vienkārša – „atgriezieties no grēkiem un ticiet evaņģēlijam” (Mk 1:15b), bet cik tā mums, grēciniekiem, grūti nāk!?

Paldies Dievam par Viņa mīlestību un Kristus krusta nāvi par mani, Tevi un ikvienu, kas paļaujas!

Svētīgu laiku pēc Trīsvienības svētkiem!

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: