Izlaist līdz saturam

Bībele 2015, 38.nedēļa

by uz augusts 15, 2015

250px-Lucas_Cranach_(I)_-_The_Law_and_the_GospelVēloties mudināt katru kristieti ikdienā veltīt 15 – 30 minūšu īsu brīdi Bībelei, 2013. gadā mūsu blogs uzsāka projektu Dienišķā maize. Tas katru nedēļu piedāvāja izlasīt noteiktu Svēto Rakstu fragmentu, lai visa gada laikā varētu izlasīt Bībeli „no vāka līdz vākam”. 2013./2014.gada baznīcas kalendāra gadā šo iniciatīvu turpinājām ar projektu Bībele 2014.

Vēlamies šādu pamudinājumu piedāvāt arī 2014./2015. Baznīcas gadā.

Līdzīgi nu jau aizejošajam gadam, 2015. gada Bībeles lasījumu grafiku uzsākam ar Baznīcas liturģiskā gada sākumu (pirmo adventa svētdienu). Kā pagājušajā gādā, arī šogad pie lasījumu grafika piedāvāsim nelielu ieskatu par kādu no šajā lasījumā esošu aspektu, kam nav slikti pievērst uzmanību. Šajos ieskatos kristocentriski (ar lielāko uzmanību pievērstu mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus personai un darbam) lūkosimies pēc Dieva taisnības Bauslībā un žēlastības Evaņģēlijā.

Svētīgu gadu ar Vecās un Jaunās Derības Svētajiem Rakstiem!

38.nedēļas lasījumu grafiks:

Pirmdiena Jl 1:1 – 4:21
Otrdiena Am 1:1 – 4:13
Trešdiena Am 5:1 – 9:15
Ceturtdiena Ob un Jon 1:1 – 4:11
Piektdiena Mih 1:1  – 6:8
Sestdiena Mih 6:8 – 7:20 un Nah 1:1 – 3:19

Par zivi un Dieva paklausīšanu

Diez vai es kļūdīšos, ja par populārāko šīs nedēļas lasījumu nosaukšu Jonas grāmatu. Nav jau arī dīvaini, jo te stāstīts par kādu īpašu un nekad citreiz nepiedzīvotu notikumu – dīvainas, mums nezināmas zivs rīcību pravieša Jonas dzīvē.

Mūsu laikā, kad tik daudzi uzskata, ka cilvēks uz zemes var visu izpētīt un ar laiku pakļaut, fakts par šādu, līdz šim neatrastu dzīvu būtni šķiet pasakas vērtībā. Ja cilvēki ir ar šādu pieeju, Jonas grāmata tiek noraidīta. Pirmajā mirklī vienas Bībeles grāmatas patiesuma apšaubījums šķiet mazvērtīgs fakts, jo vēl paliek 65 citas. Tomēr tā nav. Bībele bauda pilnvērtīgu cieņu, ja mēs pieņemam visus Viņas sacīto un mācīto, nevis izvēlamies tikai sev tīkamo, šajā gadījumā – mūsu laikmetam intelektuāli pieņemamo.

Tā būtu viena lieta, kas nāk prātā par Jonas grāmatu. Lai arī Jonas grāmatas (un visas Bībeles) uzticamība ir nozīmīgs mūsdienu sarunu temats, pati grāmata un tās vēsts ir vēl svarīgāks jautājums. Kas tad ir šis aspekts?

Jonas grāmata stāsta par pravieti, kurš bēg no Dieva. Kāpēc viņš to dara? Tāpēc, ka pravietis pazīst Dievu. Jona zina, ka Dievs, Kurš viņu sūta uz Ninivi, ir žēlsirdīgs Dievs, Kurš vairāk grib apžēlots, nekā dusmoties un sodīt. Principā, Jonas zināšanas liecina par to, ka viņš pazīst Dievu. Tas ir apsveicami, bet te mēs redzam nākošo problēmu – ko viņš dara ar šo lielo Svētā Gara dāvanu – patiesā Dieva žēlastības prāta (gribas) sapratni?

No dievbijīga Kristus bērna mēs sagaidītu Dieva prāta pildīšanu, tomēr tas vienmēr nav patīkami. Tāpēc tik daudzi to nedara.

Jonas grāmata ir stāsts par Dieva bērnu, kas bēg no Dieva prāta pildīšanas, kas vēlāk dusmojas par to, ka Dievs ir apžēlojis pravietim nepatīkamos cilvēkus. Vai šis stāsts nav par mums?

Paldies Dievam!

Svētīgu laiku pēc Trīsvienības svētkiem!

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: