Izlaist līdz saturam

Divu ievērojamu teologu dzimšanas diena

by uz februāris 16, 2017

dsc02589Šodien varam svinēt divu ievērojamu teologu dzimšanas dienu.

Pirmais ir Filips Melanhtons (1497. – 1560.), Mārtiņa Lutera darba biedrs un atbalstītājs, ļoti nozīmīgs sava laika teologs un pedagogs (saukts pat par Vācijas skolotāju), daudzu nozīmīgu darbu autors, kur starpā vēsturē visvairāk zināmie ir Vienprātības grāmatas sastāvdaļas – Augsburgas ticības apliecība (CA), Augsburgas ticības apliecības apoloģija (AP) un traktāts Par pāvesta varu un primātu (TR). Bez šiem, viņam teoloģisko darbu klāstā ir arī Loci Communes, pirmais un teju vai ievērojamākais dogmatikas darbs Vitenbergas teologu starpā, un daudzi citi. Filips Melanhtons ir iekļuvis arī dažādās, vēsturnieku atšķirīgi vērtētās teoloģiskās situācijās. Tomēr viņa nopelns ir tik liels, ka tām nevajadzētu aizēnot viņa neapšaubāmi pozitīvo kalpošanu.

Otrs šodienas gaviļnieks ir Reinhards Slenska (Slenczka, attēlā) ir dzimis 1931.gadā, un šodien svin savu 86. jubileju. Pagājušo sestdien Lutera akadēmijā svinēja mācību iestādes divdesmit gadus un atvēra jaunu R.Slenskas grāmatu. Arī pats autors bija klāt.

Abiem teologiem ir saikne arī ar mūsu zemi. Ja F.Melanhtonam tā bija vēstuļu apmaiņa, tad R.Slenska ir kalpojis kā pirmais Lutera akadēmijas rektors (1997. – 2005.), bijis aktīvs mūsu baznīcas loceklis un arvien dzīvo līdzi mūsu baznīcas priekiem un bēdām. Vēl vairāk, Slenskas ģimene, kuri pārvalda mūsu valodu, patiesā mērā varētu teikt, ka ir integrējušies, un mūsu zemi sauc par savu otro dzimteni.

Tieši Slenskas ģimenes saikne ar mūsu zemi ir nozīmīgākais iemesls, kāpēc tik daudzi bija sanākuši uz svinīgo pasākumu, vēlāk stāvēja rindā, lai saņemtu autogrāfu jaunajā grāmatā, un pārmītu kādu vārdu ar pašu profesoru vai viņa kundzi.

Vizuālu ieskatu pagājušās sestdienas notikumos var atrast https://www.youtube.com/watch?v=9puqot3HANs.

Vēlam profesoram Reinhardam Slenskam Dieva žēlastību un svētību!

Paldies Dievam, kurš dod strādniekus savā vīna dārzā!

From → V Vis-Kas-Te

Komentējiet

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: